وزیر اقتصاد اعلام كرد:

ایجاد رونق با ورود 20 درصد دارایی های دولت به چرخه اقتصاد

ایجاد رونق با ورود 20 درصد دارایی های دولت به چرخه اقتصاد به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینكه ارزش دارایی های دولت هفت میلیون میلیارد تومان برآورد می شود، اظهار داشت: اگر تنها 20 درصد از دارایی های دولت ارزیابی شده و در چرخه اقتصاد قرار گیرد، موجب رونق می شود.


فرهاد دژپسند روز شنبه در نشست با معاون اول رئیس جمهوری، اضافه كرد: باید همه مسائل سرمایه گذار در دفترش قابل حل باشد و نیاز به مراجعه نداشته باشد.
وی افزود: سال ۹۸ تلاش قابل توجهی انجام شد. امسال مقرر است با موافقتی كه از رئیس قوه قضائیه گرفته شده دادگاه تجاری ایجاد شود. هم چنین پنجره واحد الكترونیك برای تجارت ایجاد می شود و سرمایه گذار برای گرفتن مجوزها نباید از دفترش بیرون برود و خیلی از مجوزهای غیر ضروری هم باید لغو شود.
دژپسند با اعلان اینكه هنوز گرفتار مكاتبات با دستگاه های اجرایی هستیم، اضافه كرد: بعضی از این مجوزها نقش مانع دارند كه باید اینها جمع شود. نباید وقت سرمایه گذار برای مجوزها تلف شود و بابت آن هزینه بدهد.
وی با اعلان اینكه هدف از جذب سرمایه گذاری خارجی تنها پر كردن شكاف سرمایه گذاری در بازار سرمایه نیست، اضافه كرد: سرمایه گذاری خارجی، ابزار و كانالی برای انتقال فناوری به كشور و نیز كمك به رشد و توسعه موثر و افزایش بهره وری است.
دژپسند اظهار داشت: ما در غل و زنجیر حركت می نماییم و هر چه تلاش می نماییم این غل و زنجیر آنرا می بلعد، مگر من چقدر می توانم وزیر باشم. بالاخره اگر كوپنی هم باشد، كوپن ما تمام می شود بدین سبب باید فضای كسب و كار را روان كنند، برای اینكه سرمایه گذار گاهی كلافه می شود.
وی تصریح كرد: در زمان رای اعتماد، شعار اقتصاد هوشمند را مطرح كردم كه خیلی ها فكر می كردند فانتزی است، در صورتیكه تنها راه میان بر برای افزایش و جهش تولید از مسیر اقتصاد هوشمند است.
دژپسند اظهار داشت: مالیات و خزانه داری باید هوشمند و الكترونیكی شود و سامانه تداركات زیر نظر ذیحسابان باشد و خریدهای دولتی در محیط الكترونیكی و با حضور مشتریان صورت گیرد.
وی اضافه كرد: هم اكنون ۷۰ درصد بانكداری كشور ما دولتی یا اصل ۴۴ است كه باید اینها دیجیتالی شوند. در سال قبل معیارهای بانكداری دیجیتالی را ابلاغ كردیم. باید همه مشتریان پیشین و پسین بانكداری به محیط الكترونیكی برگردند.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: در گمرك همانگونه كه گزارش دادیم امروز ۵۸ درصد از فعالان در راه و كریدور سبز گمرك قرار دارند و اگر كریدور آبی هم فعال شود، نظارت های مضر در گمرك را برمی داریم و گمرك باید هوشمند شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی همین طور در مورد مولدسازی دارایی های دولت اینگونه عنوان كرد: برمبنای گزارشی كه مسئول خزانه داری در آبان ۹۷ ارائه كرد، دارایی های دولت هفت میلیون میلیارد تومان برآورد شده بود كه البته نمی توان همه این دارایی ها را ارزیابی كرد.
وزیر اقتصاد اضافه كرد: اما اگر تنها ۲۰ درصد از دارایی های دولت ارزیابی شود و در چرخه اقتصاد قرار گیرد، موجب رونق می شود. امروز بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان شركت دولتی ارزیابی شده و بروز شده در كشور داریم كه قابلیت واگذاری دارند.
وی افزود: اگر ۲۰ درصد مازاد دارایی های دولت را عرضه نماییم، مانند دارایی های پروژه امید شهر می توان رونق ایجاد كرد.
دژپسند اظهار داشت: دارایی های زیادی وجود دارند كه راكد مانده اند. وقتی به فلان دستگاه اجرایی می گوییم چرا این دارایی ها راكد مانده اند، می گویند بعدا طرح توسعه اجرا می نماییم.منبع:

1399/01/24
23:40:52
5.0 از 5
3053
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزش , ارزیابی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش