افزایش آمار بیكاری در انگلیس

افزایش آمار بیكاری در انگلیس به گزارش آنی بازار تازه ترین نتایج تحقیقات دفتر آمار ملی انگلیس نشان می دهد، آمار بیكاری در سه ماهه منتهی به فوریه (بهمن-اسفند) و قبل از آغاز همه گیری ویروس كرونا در این كشور افزایش قابل توجهی را تجربه كرده است.


بر اساس این گزارش، افزون بر ۲۲ هزار نفر در این مدت به صف بیكاران اضافه شده و بدین سان مجموع آمار كل بیكاران به ۱.۳۶ میلیون نفر رسیده است.
موج مشكلات اقتصادی انگلیس قبل از بحران كرونا به علت ابهامات ناشی از خروج این كشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) بالا گرفته بود.
بسیاری از شركت های تجاری در انگلیس از سه سال پیش به این سو سرمایه گذاری های خویش را متوقف و برخی شركت ها بخصوص در حوزه صنایع هواپیمایی ورشكست و تعدادی دیگر برای عبور از این بحران، نیروهای خویش را تعدیل كردند.
برگزیت تا قبل از شیوع ویروس كرونا، هزینه ای معادل ۱۷۰ میلیارد دلار به اقتصاد انگلیس تحمیل كرد. كارشناسان پیشبینی می كردند تا انتهای سالجاری میلادی ۹۱ میلیارد دلار دیگر به هزینه های ناشی از برگزیت در بریتانیا افزوده شود.
اینك كه بحران كرونا و شرایط قرنطینه به جان اقتصاد انگلیس افتاده، كارشناسان پیش. بینی می كنند اقتصاد این كشور ضمن از دست دادن یك سوم قدرت خود در سه ماهه دوم سالجاری میلادی، بیشترین میزان كسری بودجه را بعد از آخر جنگ جهانی دوم تجربه خواهد نمود.
چندی پیش نهاد ناظر بر عملكرد مالی انگلیس معروف به «دفتر مسئول بودجه» در گزارشی پیش بینی نمود، ۳۵ درصد رشد اقتصادی این كشور تا ژوئن(خرداد-تیر) سال جاری سقوط خواهد نمود. همینطور میزان استغراض دولت انگلیس از ۲۱۸ میلیارد به ۲۷۳ میلیارد پوند(۱۴ درصد تولید ناخالص داخلی این كشور) خواهد رسید كه بیشترین میزان كسری بودجه بعد از آخر جنگ جهانی دوم به حساب می آید.
وزیر دارایی انگلیس روز گذشته (دوشنبه) اعلام نمود كه ۱۴۰ هزار شركت تجاری این كشور برای پرداخت حقوق كاركنان خود به كمك هزینه دولت متوسل شده اند.
«ریشی سوناك» در نشست خبری روزانه دولت اعلام كرد، این حجم از تقاضا در مدت ۸ ساعت از زمان بازگشایی سامانه ثبت نام اینترنتی وزارت دارایی دریافت شده است.
او ادعا نمود، این كمك هزینه، حقوق ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) حدود یك میلیون شاغل را تأمین می كند كه اگر نبود به قول او «آنها شغل خویش را از دست می دادند.»
با این حال آمار موسسه نظرسنجی یوگوو نشان می دهد، از هر ۲۰ انگلیسی یك نفر شغل خویش را به علت كرونا در هفته های اخیر از دست داده و آمار فقر در این كشور شیب صعودی گرفته است.
دولت انگلیس هفته گذشته با وجود اختلاف نظرها بین اعضای دولت، مقررات منع آمدوشد را برای سه هفته دیگر تمدید كرد. برخی اعضای حزب حاكم محافظه كار معتقدند، اقتصاد این كشور تاب تحمل شرایط قرنطینه را برای دوران نامحدود ندارد و در یك دوره، اقتصاد مهم تر از مهار كووید-۱۹ خواهد شد.
نشریه ساندی تایمز یكشنبه گذشته گزارش داد، اعضای دولت، طرحی را برای عبور از شرایط قرنطینه در سه بخش مختلف آماده كرده اند كه برپایه آن مدارس و برخی فروشگاه ها با حفظ رعایت فاصله ایمنی تا سه هفته دیگر بازگشایی خواهند شد.
با این حال نخست وزیر انگلیس ضمن مخالفت با عبور شباب زده از شرایط قرنطینه در این كشور، نسبت به موج جدید همه گیری ویروس كرونا اخطار داد و اعلام كرد، اولویت دولت ترمیم كشور بعد از عبور از اوج همه گیری و بازگشت به شرایط عادی است.
اینك باید منتظر ماند و دید كه اقتصاد برگزیت زده انگلیس تا چه زمانی فشار اقتصادی ناشی از بحران سنگین كرونا را تحمل می كند.
۲۰۲۳


1399/02/02
16:37:32
5.0 از 5
3072
تگهای خبر: اقتصاد , تجاری , تولید , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش