نرخ تورم عربستان افزایش یافت

نرخ تورم عربستان افزایش یافت به گزارش آنی بازار شاخص تورم ماه مارس عربستان تا ۱.۵ درصد بالا آمد.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اكونومیكس، متوسط شاخص بهای مصرف كننده در بزرگترین اقتصاد جهان عرب تا آخر ماه مارس به ۱.۵ درصد رسید كه ۰.۳ درصد بیشتر از رقم بازه مشابه منتهی به ماه قبل و بالاترین تورم ثبت شده ۱۸ ماه اخیر این كشور بوده است.
در میان بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۳.۹ درصد بوده است و بعد از این بخش، حمل و نقل با ۳.۷ درصد و آموزش با ۱.۵ درصد قرار دارند. از سوی دیگر كمترین تورم مربوط به لوازم منزل با منفی ۰.۵ درصد بوده است و بعد از این بخش، ارتباطات با منفی ۰.۴ درصد و لباس با ۰.۳ درصد قرار دارند.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم عربستان در ماه مارس ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است كه نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزوده شده است. متوسط نرخ تورم عربستان در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۴۶ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۸ با ۱۱.۱ درصد و كمترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.
از طرفی متوسط تورم در دوازده ماه منتهی به مارس در دیگر كشور عربی یعنی كویت به ۱.۸ درصد افزایش یافت كه ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل بوده است.
در میان بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش حمل و نقل با ۴.۴ درصد بوده است و بعد از این بخش، آموزش با ۳.۹ درصد و فرهنگ و آموزش با ۳.۳ درصد قرار دارند. از سوی دیگر كمترین تورم مربوط به لوازم منزل با منفی ۰.۹ درصد بوده است.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم كویت در ماه مارس ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است كه نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد افزوده شده است. متوسط نرخ تورم كویت در بازه زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۸۲ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به اوت ۲۰۰۸ با ۱۱.۷ درصد و كمترین تورم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۹۸ با منفی ۱.۱۵ درصد بوده است.1399/02/04
14:13:14
5.0 از 5
3262
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش