كرونا چه تاثیری بر بازار مسكن تهران گذاشت؟

كاهش معاملات و افزایش قیمت مسكن در فروردین 99

كاهش معاملات و افزایش قیمت مسكن در فروردین 99 آنی بازار: گزارش بانك مركزی از تحولات مسكن شهر تهران حاكی از كاهش قابل توجه میزان معاملات در فروردین ماه سالجاری نسبت به ماه مشابه سال قبل است كه تأثیر بیماری كووید-۱۹ بر بازار مسكن را كاملا آشكار می كند و این در شرایطی است كه قیمت ها رشد داشته است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، برپایه گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سالجاری تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی این شهر به ۱۲۰۰ واحد رسیده که نسبت به ماه گذشته حدود ۸۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۳.۷ درصد کاهش داشته است. به نظر می آید شیوع کرونا و تعطیلی فعالیت ها در تهران در این ماه تاثیر جدی بر تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در فروردین ماه داشته است.
در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان که نسبت به فروردین ماه سال قبل افزایش ۳۵.۷ درصدی داشته است. در این ماه همینطور از مجموع ۱۲۴۳ واحد مسکونی معامله شده واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۱.۵ درصد بیشترین معاملات را به خود اختصاص داده اند و همینطور منطقه پنج در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با سهم ۱۵.۵ درصد از کل معاملات بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود مختص کرده است.
قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از راه بنگاه های ملکی شهر تهران نسبت به ماه گذشته ۲.۱ درصد کاهش داشته است.
این گزارش نشان داده است که بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در فروردین ماه سالجاری معادل ۳۱ میلیون و۳۲۰ هزار تومان مربوط به منطقه یک و کمترین آن هفت میلیون و ۴۱۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ بوده است که این ارقام نسبت به فروردین ماه سال قبل به ترتیب ۲۹ و ۵۱.۸ درصد رشد داشته است.
براساس این گزارش بیشترین سهم واحدهای مسکونی معامله شده مربوط به واحدهای با قیمت هر مترمربع ۹ تا ۱۰.۵ میلیون تومان بوده که حدود ۱۰ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده اند و از طرفی واحدهای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع هم بیشترین طرفدار را در میان معامله کنندگان مسکن در فروردین ماه سالجاری داشته اند.
بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در فروردین ماه سالجاری نشان دهنده رشد ۲۸.۷ و ۳۱ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.1399/02/06
23:02:26
5.0 از 5
2864
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش