دولتی ها مجاز به بخشش اجاره شدند

دولتی ها مجاز به بخشش اجاره شدند به گزارش آنی بازار دستگاه های اجرایی و شهرداری ها می توانند اجاره دریافتی از بخش خصوصی در دوره تعطیلی كرونا را امهال كرده و یا به صورت كامل ببخشند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، پس از شدت گرفتن شیوع کرونا از یک سو افزایش هزینه ها وجود داشت و از طرفی با طرح محدودیت های که از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال شد برخی مشاغل و اصناف و بخش های مختلف تعطیل شدند.
در این شرایط با وجود عدم فعالیت مبحث پرداخت اجاره بهای آنها مطرح بود که البته برخی صاحبان مکان های واگذار شده در میان اصناف نسبت به کاهش و یا بخشش اجاره بها اقدام نمودند تا کمکی به آنها در شرایطی که فعالیتشان تعطیل بود، باشد.
اما در همین رابطه به تازگی دولت طی مصوبه ای امکان بخشش اجاره بها را برای دستگاه های دولتی و شهرداری ها هم فراهم نموده است؛ بگونه ای که برپایه مصوبه هیات دولت کلیه دستگاه های اجرایی و شهرداری های سراسر کشور مجازند نسبت به اهمال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی مربوط به پیشگیری از انتشار ویروس کرونا یا افزایش دوره بهره برداری برپایه چارچوب های خود اقدام نماید.
وزارت ارشاد، ورزش و جوانان، وزارت کشور، اقتصاد، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی در مصوبه ای که از جانب اسحاق جهانگیری-معاون اول رئیس جمهوری -ابلاغ شده است، خطاب قرار گرفته اند.1399/02/08
15:28:13
5.0 از 5
3039
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش