كرونا در آمریكای لاتین ۲۹ میلیون نفر فقیر می شوند

كرونا در آمریكای لاتین ۲۹ میلیون نفر فقیر می شوند به گزارش آنی بازار حدود 29 میلیون نفر در آمریكای لاتین به علت شرایط نامساعد اقتصادی ناشی از انتشار كرونا با فقر مواجه خواهند شد.


به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، آلیسیا بارسنا رئیس کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و حوزه کارائیب در سازمان ملل عنوان کرد: حتی قبل از شیوع کرونا، آمریکای لاتین هفت سال بد اقتصادی را تجربه کرده بود.
بی ثباتی بهای کالاها، افزایش بیکاری، افول بازار نفت، سوءمدیریت ها و فروپاشی صنعت گردشگری به دنبال شیوع ویروس کرونا نشان میدهد که این ویروس به اقتصاد این منطقه بیشتر از اقتصادهای در حال توسعه لطمه وارد میکند.
براساس پیش بینی صندوق بین المللی پول، تولید ناخالص داخلی در آمریکای لاتین امسال ۵.۲ درصد افت خواهدنمود که آمار بیشتری در مقایسه با دیگر قاره های جهان همچون آسیا و آفریقا است.
آمارهای رسمی نیز نشان میدهد که نرخ فقر در آمریکای لاتین و حوزه کارائیب تا آخر سال جاری میلادی به ۳۷.۴ درصد افزایش می یابد که بالاترین آمار از سال ۲۰۰۷میلادی خواهد بود.
فایننشال تایمز در ادامه این گزارش عنوان کرد: بحران های اجتماعی همچون افزایش نابرابری و بی عدالتی ها در آمریکای لاتین قبل از کرونا سبب شده بود تا این منطقه همیشه منطقه ای ضعیف در جهان لقب بگیرد. شیوع ویروس کرونا و نتایج آن چالش های این منطقه را تشدید خواهدنمود.
تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار نفر در منطقه آمریکای لاتین و حوزه کارائیب به کرونا مبتلا شده اند که ۸۳۴۶ فوتی داشته است. برزیل، پرو، اکوادور، مکزیک و شیلی بالاترین آمارهای مبتلایان به کرونا را در این منطقه داشته اند.
پیش از این گزارش شده بود که شیوع ویروس کرونا در آمریکای لاتین منجر به بزرگترین ضربه اقتصادی در تاریخ این منطقه خواهد شد و شدت ضربه اقتصادی شیوع ویروس کرونا به اقتصاد آمریکای لاتین از دوران رکورد بزرگ سال ۱۹۳۰ و ۱۹۱۴ بیشتر است.


1399/02/09
13:35:44
5.0 از 5
3222
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , ثبات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش