چشم انداز تیره و تار اقتصاد عربستان

چشم انداز تیره و تار اقتصاد عربستان به گزارش آنی بازار موسسه رتبه بندی مودی، چشم انداز اقتصاد عربستان را به منفی تقلیل داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، موسسه رتبه بندی مودی با اشاره به سقوط آزاد قیمت نفت در بازارهای جهانی و تعطیلی کسب و کارها برای کاستن از سرعت شیوع ویروس کرونا، ارزیابی خود از چشم انداز بزرگ ترین اقتصاد خاورمیانه را تغییر داد و آنرا منفی اعلام نمود.
محمد الجعدان، وزیر دارایی عربستان با اشاره به اینکه این کشور اقدامات دردناک و سختی را برای مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از انتشار کرونا اتخاذ خواهد نمود اضافه کرد: همه گزینه ها برای مقابله با کرونا روی میز است. وی هم چنین از آشکار شدن نتایج ویروس کرونا بر روی وضعیت منابع مالی عربستان از سه ماهه دوم سال اطلاع داد و اظهار داشت: باید به طرز محسوسی مخارج بودجه ای خویش را کاهش دهیم.
وزیر دارایی عربستان از کاهش پروژه های دولتی بعنوان یکی از اقدامات آتی اطلاع داد و گفت در حوزه مسایل مالی، عربستان نیازمند نظم بودجه ای بیشتری است چون که راهی طولانی در پیش داریم.
تنها در ماه مارس حجم ذخایر ارزی با ثبت بیشترین افت ماهانه در ۲۰ سال گذشته مواجه گردید و این ذخایر در پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۱ قرار گرفت. به دنبال سقوط قیمت نفت در سه ماهه نخست سال جاری کسری بودجه به ۹ میلیارد دلار افزایش یافت.
جعدان از احتمال استقراض ۲۶ میلیارد دلاری عربستان از بازارهای مالی جهانی اطلاع داد و افزود که برای مقابله با کسری مالی احیانا ۳۲ میلیارد دلار از ذخایر ارزی مصرف خواهد شد.
وزیر دارایی عربستان هم چنین وعده داد که تمرکز دولت در صرفه جویی های مالی مربوط به پروژه هایی باشد که کترین صدمه پذیری را برای بخش خصوصی داشته باشد. پیش از این بانک مرکزی عربستان از در نظر گرفتن یک بسته ۵۰ میلیارد ریالی ( ۱۳.۳۲ میلیارد دلار) با تمرکز بر روی پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک و متوسط اطلاع داده بود.1399/02/14
21:18:32
5.0 از 5
2853
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش