چشم و گوش بسته وارد بورس نشوید

چشم و گوش بسته وارد بورس نشوید به گزارش آنی بازار البرز كارشناس اقتصادی  و فعال بازار سرمایه اظهار داشت: از علاقه مندان به بورس درخواست می شود در صورتیكه اطلاعات پایه و اولیه برای فعالیت در این بازار را ندارند سرمایه خودرا در موسسات مورد تایید سازمان بورس بگذراند و یا از صندوق های مورد تایید سازمان بورس اوراق بهادار استفاده كنند.محسن کریمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با افزایش حمایت دولت از بازار بورس شاهد حضور مردم در صف های طولانی برای دریافت کد معاملاتی این بازار هستیم.

وی افزود: متاسفانه خیلی از تازه واردین شناختی از این بازار ندارند و با تاکید بر شنیده ها و به امید اینکه ظرف مدت کوتاهی سرمایه آنها چند برابر شود، پول های خودرا به این بازار سرازیر کرده اند.

وی توضیح داد: وقتی از تازه واردین بورس سوال می شود که با چه دانش و اطلاعاتی وارد این بازار شده و به دنبال خرید سهام هستند اغلب پاسخ می دهند «دوستی دارند که سال ها است در بازار بورس فعالیت دارد و از او می پرسند چه بخرند، چه سهامی را در چه زمانی بفروشند و...»

این کارشناس اقتصادی افزود: بورس یک بازار تخصصی است و فعالان آن باید تا حدودی با تحلیل تکنیکال وضعیت شرکت ها، دانش پایه این بازار، مفاهیم مهم مورد استفاده در بورس و... آشنا باشند تا بتوانند بجای رفتار هیجانی در خرید و فروش ها اصولی رفتار کنند.

وی با اشاره به اینکه سرعت رشد شاخص بورس تا حدودی نگران کننده است، اظهار داشت: هر چند رونق و رکود از خاصیت های اصلی بورس است ولی با توجه به این که حجم سرمایه وارده به این بازار طی ماه های گذشته به شدت افزایش یافته بنظر می رسد دوره ریزش و اصلاح آن طولانی تر از قبل باشد.

کریمی اشاره کرد: از علاقه مندان به بورس درخواست می شود در صورتیکه اطلاعات پایه و اولیه برای فعالیت در این بازار را ندارند سرمایه خودرا در موسسات مورد تایید سازمان بورس بگذراند و یا از صندوق های مورد تایید سازمان بورس اوراق بهادار استفاده کنند.

وی با اعلان اینکه لااقل تا هشت ماه آینده روند صعودی رشد شاخص بورس به همین منوال ادامه دارد، اظهار داشت: هر چند برای چند ماه آتی وضعیت مناسبی برای بورس ایران پیش بینی می شود ولی از مردم درخواست می شود برای ورود به این بازار از سرمایه های اضافی خود استفاده کنند و به هیچ وجه ماشین، خانه و یا طلای خودرا نفروشند چون طی چند ماه آینده این داریی ها هم رشد بی ریسک خودرا خواهند داشت.

منبع:

1399/02/16
14:22:10
5.0 از 5
3039
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , تخصص
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش