خسارت كرونا به جهان حداقل ۳ و دو دهم تریلیون دلار

خسارت كرونا به جهان حداقل ۳ و دو دهم تریلیون دلار آنی بازار: مركز مطالعات ریسك دانشگاه كمبریج از احتمال خسارت 82 تریلیون دلاری كرونا به اقتصاد جهانی طی پنج سال آینده آگاهی داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از فاکس بیزینس، بنظر می رسد نتایج ویروس کرونا بر روی اقتصاد جهانی تنها محدود به ماه های پیش رو نخواهد بود و در سناریوهای بدبینانه تر، رکود اقتصادی ناشی از شیوع این ویروس می تواند تا سال ها همراه کشورها باشد.
مرکز مطالعات ریسک دانشگاه آکسفورد با مدل سنجی سناریوهای مختلف دریافته است در نتیجه شیوع ویروس کرونا و بسته به شرایط مختلف، اقتصاد جهانی طی پنج سال آینده بین ۳.۲ تا ۸۲ تریلیون دلار خسارت متحمل شد. برای درک بزرگی این مبلغ کافی است بدانید مجموع تولید ناخالص داخلی پنج کشور بزرگ جهان در سال ۲۰۱۹ حدود ۷۰ تریلیون دلار بوده است!
بگفته این مرکز، در محتمل ترین سناریو اقتصاد جهانی تا پنج سال آینده ۲۶.۸ تریلیون دلار ( معادل ۵.۳ دصرد کل تولید ناخالص داخلی جهان در بازه زمانی فوق) خسارت خواهد دید.
آمریکا یکی از بزرگ ترین قربانیان شیوع این ویروس از نظر اقتصادی خواهد بود تا جایی که اقتصاد این کشور در سناریو خوش بینانه ۵۵۰ میلیارد دلار و در سناریو بدبینانه ۱۹.۹ تریلیون دلار خسارت خواهد دید.
اندرو کوبورن، مسئول ارشد تحقیقات این مرکز اظهار داشت: محاسبات جدید ریسک محور از تاثیر کرونا روی تولید ناخالص داخلی کشورها نشان میدهد که کرونا را باید دست کم در بین مدت یک تهدید جدی به حساب آورد. تنها در آمریکا بیشتر از یک ماه است که کارهای اقتصادی شدیدا تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفته اند و ما با احتمال سقوط ۳۸ درصدی بزرگ ترین اقتصاد جهان در سه ماهه دوم سال مواجهیم.
مرکز کنترل بودجه آمریکا نیز در هشداری نوشته است: کاهش شدید سطح کارهای اقتصادی و بر هم خوردن تعادل در بازار کار احیانا دارای عواقب وخیم زیادی هم در کوتاه مدت و هم احیانا در بلندمدت خواهد بود. شیوع ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی در رفتار مصرف کنندگان، شاغلین و بنگاه های اقتصادی شده است.
منبع:

1399/03/02
22:51:25
5.0 از 5
2895
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش