كاهش مصرف و صادرات، اقتصاد آلمان را به ركود كشاند

كاهش مصرف و صادرات، اقتصاد آلمان را به ركود كشاند به گزارش آنی بازار رویترز روز دوشنبه نوشت: به دنبال همه گیری كرونا و دوران قرنطینه، كاهش مصرف، سرمایه گذاری و صادرات اقتصاد آلمان را در سه ماه اول سال ۲۰۲۰میلادی به ركود سوق داد.


به گزارش رویترز، دفتر آمار فدرال آلمان با نگاهی اجمالی به صدمه های ناشی از بیماری همه گیر کرونا اعلام نمود: سرمایه گذاری به میزان ۹. ۶ درصد، مصارف شخصی ۲.۳ درصد و صادرات ۱.۳ درصد در آلمان در سه ماه اول سال ۲۰۲۰میلادی در مقایسه با سه ماه آخر سال قبل کاهش یافته است.
گزارش عرضه شده توسط دفتر آمار فدرال نشان داده است که مصارف خصوصی ۷.۱ درصد از فعالیتهای اقتصادی را از بین برده و تجارت خالص ۰.۸ درصد کاهش یافته و منجر به انقباض ۲.۲ درصدی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ شده است.
به نظر کارشناسان اقتصادی علت اصلی رکود اقتصادی در آلمان به علت کاهش تقاضا بخصوص در رشته های تولیدی و بیشتر از همه در صنایع خودروسازی، تولید ماشین ها و دستگاه های تولیدی است.
بنا به گزارش اداره فدرال کار، بیشتر از ۷۵۱ هزار شرکت و مؤسسه به اشتغال قراردادی یا کوتاه مدت روی آورده اند که هفت برابر بیشتر از بحران مالی سال ۲۰۰۸ است.
کارشناسان بنیاد مک کینزی سفارش می کنند که برای به حداقل رساندن زیان، اقتصاد آلمان باید تا حد ممکن از روش های دیجیتال استفاده نماید. چنانچه این روند با موفقیت پیش برود، آنگاه می توان امیدوار بود که تا سال ۲۰۲۸ رشد اقتصادی به سطح قبل از شیوع کرونا برسد.
اما اگر در این راستا از تمام فرصت ها و امکانات تولیدی استفاده نشود، آنگاه نمی توان زودتر از ۱۰سال دیگر به سطح رشد پیشین دست یافت.
در پی ادامه بعضی از محدودیت های اعمال شده برای پیشگیری از انتشار کرونا هزاران نفر در مورد محدودیت های بحران کرونا، در شهرهای مختلف آلمان به خیابان ها آمدند و در مقابل تجمعاتی ضد این تظاهرات هم صورت گرفته است.
درگیری روز شنبه بین معترضان به محدودیت ها و قرنطینه برای مقابله با انتشار کرونا در آلمان با پلیس ۲ زخمی به دنبال داشت و ۶۰ تن هم بازداشت شدند.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در پاسخ به شهروندانی که طی روزهای اخیر در شهرهای این کشور به محدودیت های کرونایی دست به تظاهرات در اعتراض زدند، اظهار داشت: دولتش ناگزیر از اعمال محدودیت ها است.
صدراعظم آلمان در ادامه محدودیت های ناشی از بحران کرونا را 'امری تحمیلی' برای دموکراسی توصیف و در عین حال از این اقدامات دفاع کرد.


1399/03/06
16:01:10
5.0 از 5
2899
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش