كدام مشمولان سهام عدالت می توانند سهام خودرا بوسیله بانك بفروشند؟

كدام مشمولان سهام عدالت می توانند سهام خودرا بوسیله بانك بفروشند؟ آنی بازار: درحالیكه امكان فروش سهام عدالت از امروز (ششم خرداد) بوسیله بانك ها فراهم گشته است، مشمولان باید توجه داشته باشند كه این مساله فقط شامل افرادی می شود كه روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نموده اند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، هفته گذشته وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای اعلام نمود که کلیه دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خودرا دارند، می توانند از روز سه شنبه (ششم خرداد) به شعب بانک هایی که قبلاً در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده اند، مراجعه نموده و با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهدنامه مربوطه، اقدام نمایند.
بعد از اتمام مهلت اعلام شده در سامانه سهام عدالت برای تعیین تکلیف مدیریت سهام، از ۱۰ خرداد بانک ها بوسیله کارگزاری های خود یا کارگزاری های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در چارچوب توافق شده به حساب آنها واریز خواهند کرد.
سازمان خصوصی سازی در این راستا اطلاعیه ای منتشر نموده در خصوص اینکه سهامدارانی که قصد فروش ۳۰ درصد از سهام خودرا دارند، ابتدا باید در سامانه سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب نموده و سپس جهت فروش به شعب بانکی که شماره شبای آن حساب را در سامانه معرفی کرده اند مراجعه کنند و با تکمیل فرم های مربوط، نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهدنامه مربوطه اقدام نمایند.
بر این اساس اطلاعات افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند در اختیار بانکهای عامل قرار می گیرد. همین طور سهامدارانی که به سامانه سهام عدالت مراجعه نکنند به صورت خودکار روش غیر مستقیم برای آنها انتخاب می شود.
این دسته از سهامداران نیز می توانند با مراجعه به بانک مربوطه که قبلا شبای حساب آن بانک را جهت دریافت سود معرفی کرده اند، نسبت به ثبت سفارش فروش سهام خود در شرکت سرمایه گذاری استانی اقدام نمایند.
موضوع فروش سهام این افراد به برگزاری مجمع و افزایش سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی و پذیرش آنها در بازار سرمایه موکول می شود.
منبع:

1399/03/06
23:43:22
5.0 از 5
2461
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش