نرخ بیكاری در كشورهای اسكاندیناوی چقدر است؟

نرخ بیكاری در كشورهای اسكاندیناوی چقدر است؟ به گزارش آنی بازار نرخ بیكاری در فنلاند در حال دو رقمی شدن است.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری نروژ در سه ماهه منتهی به مارس در شرایطی به ۳.۶ درصد رسیده است که در مقایسه با سه ماهه منتهی به فوریه، نرخ بیکاری در این کشور ۰.۱ درصد کاهش یافته است. این نرخ بیکاری که ۰.۱ درصد کمتر از برآورد قبلی کارشناسان است، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی سه ماه اخیر هم به حساب می آید.
طی این مدت شمار بیکاران نروژی با ۹۰۰۰ نفر کاهش به ۱۰۱ هزار نفر رسیده و این در شرایطی است که با کاهش ۴۰۰۰ نفری شمار شاغلان، دو میلیون و ۷۳۲ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.
متوسط نرخ بیکاری در نروژ در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۶ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ژانویه ۲۰۱۶ با ۵.۱ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده هم متعلق به اکتبر ۲۰۰۷ با ۲.۴ درصد بوده است.
از طرفی نرخ بیکاری در دیگر اقتصاد منطقه اسکاندیناوی یعنی فنلاند افزایشی بوده است و نرخ بیکاری تا آخر ۱۲ ماه منتهی به آوریل با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به ۸.۱ درصد رسیده است.
طی این مدت شمار افراد بیکار فنلاندی با ۳۰۰۰ نفر کاهش به ۲۱۷ هزار نفر رسیده و این در شرایطی است که با کاهش ۵۶ هزار نفری شمار شاغلان، حالا دو میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.
در همین مدت نرخ اشتغال با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۷۰.۱ درصد باقی مانده و نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۱۵ تا ۲۴ سال را اندازه می گیرد با ۱.۸ درصد افزایش به ۲۵.۲ درصد رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری در فنلاند در بازه زمانی ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به می ۱۹۹۴ با ۱۹.۹ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده هم متعلق به سپتامبر ۱۹۶۱ با ۰.۷ درصد بوده است.1399/03/08
13:35:11
5.0 از 5
2544
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش