فروش كالا و خدمات با افزایش ۳۶ درصدی

فروش كالا و خدمات با افزایش ۳۶ درصدی آنی بازار: در سال قبل تولیدكنندگان و ارائه دهندگان كالاها و خدمات، محصولات خودرا با رشد متوسط 36.7 درصد فروخته اند.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده کل در سال قبل به ۴۷۴، ۸ رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۲۷.۵ واحد افزایش داشته است.

در بخش­ های اصلی تولیدکننده و ارائه دهنده کالاها و خدمات در سال ۱۳۹۸، شاخص سالانه بخش کشاورزی معادل ۴۸۹، معدن ۵۰۷.۶، صنعت (ساخت) ۵۴۲.۳، تولید برق ۱۲۱.۲ و بخش ­های خدمات ۳۸۲.۵ بوده است. در سال مورد بررسی شاخص تمامی بخش­ های اصلی به جز بخش تولید برق در مقایسه با سال ۱۳۹۷ افزایش داشته است.

تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده نسبت به سال قبل (تورم سالانه) در سال ۱۳۹۸ با ۱۰.۷ واحد درصد کاهش نسبت به سال پیش از عدد ۴۷.۵ درصد در سال ۱۳۹۷ به ۳۶.۷ درصد در سال ۱۳۹۸ رسید. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولات شان در داخل کشور، در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل ۳۶.۷ درصد افزایش داشته است.

تورم سالانه مربوط به بخش کشاورزی ۳۲.۸، معدن ۴۵.۱، بخش صنعت (ساخت) ۴۱.۸، تولید برق ۴- و خدمات ۲۹ درصد در سال مورد بررسی بوده است.

منبع:

1399/03/10
23:00:23
5.0 از 5
2930
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش