امروز انجام شد؛

آغاز ساماندهی بانكهای نظامی با ادغام بانك حكمت در سپه

آغاز ساماندهی بانكهای نظامی با ادغام بانك حكمت در سپه آنی بازار: بانك حكمت با هدف ساماندهی نظام بانكی بعنوان اولین بانك نظامی امروز (شنبه) در بانك سپه ادغام شد، در گام بعدی مقرر است چهار بانك و موسسه اعتباری انصار، قوامین، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری كوثر نیز پروسه ادغام را طی كنند.


طرح ادغام ۵ بانک و موسسه مالی نظامی در بانک سپه با هدف ساماندهی شبکه بانکی کشور از اواخر سال ۹۷ شروع شده و گام به گام در حال اجراست.
قرار بوده است بانکهای انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام شوند که روند ادغام آنها در مراحل پایانی قرار دارد.
به گزارش روز شنبه بانک سپه، «محمدکاظم چقازردی» در این زمینه اظهار داشت: به دنبال اعلام ریس کل بانک مرکزی در خصوص برگزاری مجامع بانکهای حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد در هفته جاری، بانک سپه با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بورس و اوراق بهادار، زمینه برگزاری مجامع این دو بانک را فراهم نمود و در نخستین گام مجامع مربوط به بانک حکمت ایرانیان با حضور اکثریت سهامداران در روز شنبه (۱۰ خردادماه) انجام شد.
وی گفت: با برگزاری مجامع ادغام حکمت ایرانیان، این بانک اولین بانک وابسته به نیروهای مسلح است که رسماً در بانک سپه ادغام می شود و از روز یکشنبه یازدهم خردادماه سال جاری شعب بانک سابق حکمت ایرانیان با تابلوهای بانک سپه آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند.
چقازردی گفت: بانک سپه تمامی تمهیدات اجرایی شامل عملیات حوزه شعب، به کارگیری نرم افزار واسط برای ارائه خدمات مشتریان، نصب تابلوهای بانک سپه، صدور احکام کلیه مسئولان و پرسنل شعب از طرف بانک سپه، ابلاغ راهبردها و دستورالعمل های اجرایی بانک سپه متناسب با ساختار مصوب هیئت مدیره بانک سپه را انجام داده است.
مدیرعامل بانک سپه ابراز امیدواری کرد با هماهنگی به عمل آمده مجامع سایر بانکهای ادغام شونده طبق برنامه ریزی زمان بندی شده به زودی انجام گیرد.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، علاوه بر ادغام شعب، مقرر است شرکت های زیرمجموعه بانکهای وابسته به نیروهای مسلح نیز تعیین تکلیف شوند.
بانک های وابسته به نیروهای مسلح دارای ۲۸۵ شرکت هستند که بانک سپه باید با اجرای راهکارهای انحلال، ادغام، واگذاری و ادامه فعالیت، این شرکت ها را تعیین تکلیف کند.منبع:

1399/03/11
22:44:25
5.0 از 5
2410
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش