نوبخت:

افزایش 60 برابری بودجه مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید

افزایش 60 برابری بودجه مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید به گزارش آنی بازار رئیس سازمان برنامه و بودجه در آیین بزرگداشت سالروز درگذشت بنیانگذار جامعه خیرین مدرسه ساز كشور از افزایش حدود 60 برابری بودجه مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید اطلاع داد.


محمد باقر نوبخت روز سه شنبه با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر حافظی اظهار داشت: خدمات دکتر حافظی جاودانه و ماندگار است. او در میان ما هر روز زندگی می کند، چونکه ماندن در این دنیا به سبب خدماتی است که از انسان ماندگار می شود.
وی اظهار داشت: بخش زیادی از فضاهای آموزشی کشور توسط جامعه خیرین مدرسه ساز ساخته شده است؛ بطوریکه ۱۲۳ هزار کلاس درس را در اختیار آموزش و پرورش قرار داده اند و بیش از ۱۰۰ هزارمیلیارد، هزینه کرده اند.
نوبخت با اعلان اینکه مرحوم حافظی توانسته بود سازمان برنامه و بودجه را در ساخت مدرسه مجاب کند، اظهار نمود: به رغم کاهش در آمدهای کشور، اما از اهداف خود دست برنداشتیم، بطوریکه با کاهش منابع ارزی در زمان تحریم ها مسیر مدرسه سازی را ادامه دادیم و از ۴۰ میلیارد تومان بودجه ساخت فضاهای آموزشی در سال ۹۳ به ترتیب ۹۸، ۱۷۸، ۲۱۸، ۴۱۱، ۱۰۰۰ تا ۲۳۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ به امر مدرسه سازی اختصاص دادیم.
وی اضافه کرد: این افزایش بودجه ناشی از انگیزشی بوده است که دکتر حافظی در سازمان برنامه و بودجه گذاشته بود و این نشان از ماندگاری چنین مردی است.
نوبخت اظهار داشت: آثار روح بلند مرحوم حافظی در سازمان برنامه و بودجه نیز دیده می شود. کوشش های حافظی و خیرین مدرسه ساز در زمینه مدرسه سازی، بودجه حاصل از مشارکت خیرین در سازمان را از ۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۲۳۵۰ میلیارد تومان رساند.
وی اظهار داشت: حافظی هنوز زنده است، زنده بودن بر طبق جنس خاکی نیست، بلکه بر طبق خدماتی است که از وی برجای می ماند. تعداد مدارس و افزایش بودجه برای سازمان برنامه و بودجه اثر وجودی مرحوم حافظی است که جامعه خیرین را به دنبال خود کشانده است.
نوبخت تصریح کرد: حافظی از نظر شخصیت فردی توانست جامعه را متحول کند، به خانواده وی بجای تسلیت تبریک می گویم که چنین آثار خیری از وی در جامعه باقی مانده است.
حافظی بنیان گذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ۲۱ خرداد سال ۹۸ از دنیا رفت.
مراسم رونمایی از سردیس و تمبر یادبود محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و تبیین طرح بسته تحولی آجر به آجر امروز در اردوگاه شهید باهنر انجام شد.


1399/03/21
21:12:28
5.0 از 5
2376
تگهای خبر: آموزش , ارز , خدمات , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش