رشد 35 درصد قیمت نهاده های ساختمانی تهران در 98

رشد 35 درصد قیمت نهاده های ساختمانی تهران در 98 به گزارش آنی بازار مركز آمار اعلام نمود كه قیمت نهاده های ساختمان های مسكونی شهر تهران در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال پیش از آن ۳۵.۱ درصد رشد داشت و بیشترین رشد مربوط به بهار است.


مرکز آمار قیمت نهاده های ساختمانی شهر تهران پارسال را منتشر نمود. بر طبق این گزارش شاخص قیمت نهاده ها در این دوره ۴۲۳.۴ بود و در مقایسه با رقم ۳۱۳.۴ درصد سال ۱۳۹۷ رشد ۳۵.۱ درصد و نسبت به سال ۹۶ هم ۴۷.۸ درصد افزایش یافته است.
شاخص مذکور در تمامی فصل های سال مورد بررسی (۱۳۹۸) با افزایش رو به رو بوده ­است. بیشترین تغییرات فصلی مربوط به این شاخص، در فصل بهار با تورم فصلی ۱۴.۱ درصد است.
در میان گروه های اجرایی نرخ تورم نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران، گروه «سیمان، بتن، شن، ماسه» با ۴۸.۶ درصد، گروه «گچ و گچ­کاری» با ۴۳.۴ درصد، گروه «انواع بلوک سفالی آجر» با ۵۳.۹ درصد، گروه «موزاییک، کاشی، سرامیک» با ۴۵.۳ درصد، گروه «سنگ» با ۳۴.۶ درصد، گروه »آهن ­آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره» با ۲۸.۵ درصد، گروه «چوب» با ۴۲ درصد، گروه «ایزوگام، قیر و گونی و آسفالت» با ۱۹.۴ درصد، گروه «شیرآلات بهداشتی» با ۲۷.۸ درصد، گروه «تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی» با ۳۹.۲ درصد، گروه «یراق ­آلات درب و پنجره» با ۳۶.۵ درصد، گروه «نقاشی ساختمان» با ۳۶.۷ درصد، گروه «تاسیسات برقی» با ۴۵ درصد، گروه «شیشه» با ۲۸.۹ و گروه «خدمات» با ۲۵.۲ درصد افزایش نسبت به سال۱۳۹۷ رو به رو بودند.
شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران در گروه «سیمان، بتن، شن، ماسه» با ۴۸.۶ درصد گروه" خدمات " با ۲۵.۲ درصد، گروه «آهن­ آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره » با ۲۸.۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ترتیب بیش ترین تأثیر را در افزایش شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران نسبت به سال قبل (۱۳۹۷) داشته اند.


1399/03/22
13:57:43
5.0 از 5
2913
تگهای خبر: تورم , چك , خدمات , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش