منع دسترسی به سایت های چند بانك از داخل ایران به خاطر تحریم های آمریكا

منع دسترسی به سایت های چند بانك از داخل ایران به خاطر تحریم های آمریكا به گزارش آنی بازار شماری از بانكهای آمریكایی و انگلیسی امكان دسترسی به سایت های خویش را به كاربران ایرانی نمی دهند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بعضی از بانک ها در جهت اجرای مجموعه قوانین معروف به تحریم های نظام مالی ایران یا IFRS که توسط دفتر کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ( OFAC) وضع شده اند، اجازه دسترسی به سایت های خویش را از راه IP های ایرانی نمیدهند.
بانک استاندارد چارترد
این بانک انگلیسی که در سال ۱۹۶۹ تاسیس و مقر اصلی آن در شهر لندن قرار دارد، پیشتر به خاطر آن چه نقض تحریم های آمریکا ضد ایران وکوبا خوانده شده بود توسط وزارت خزانه داری آمریکا جریمه سنگینی شد. طبق اطلاعیه این بانک، خدمات بانکداری آنلاین استاندارد چارترد در کشورهای کوبا، کره شمالی، سوریه، ایران و منطقه کریمه قابل دسترسی نیست.
پی ان سی بانک
این بانک آمریکایی که مقر اصلی آن در شهر پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا قرار دارد و بیشتر به خاطر خدمات مدیریت دارایی خود معروف است هم اجازه دسترسی به سایت خود از داخل ایران را نمی دهد.
یو اس بن کورپ
این گروه بانکی آمریکایی که مقر اصلی آن در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا واقع است خدمات بانکی، مسکن و مالی را عرضه می دهد و به خاطر تحریم های ایران IP های ایرانی را مسدود کرده است.
سیتی گروپ
یکی از پنج بانک بزرگ آمریکایی که به خاطر عرضه خدمات سرمایه ای معروف است و مقر اصلی آن در منطقه منهتن نیویورک قرار دارد.
جی پی مورگان
بزرگ ترین بانک آمریکایی و یکی از سه بانک بزرگ در جهان که طبق اطلاعیه انتشار یافته آن، به خاطر تحریم های دفتر کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری امریکا قادر به دادن اجازه دسترسی به سایت خود برای کاربران ایرانی نیست.
این بانک با تاکید بر پایبندی خود به تحریم های اقتصادی آمریکا گفت است تنها اجازه دسترسی به سایت خود از نقاطی را می دهد که در حوزه کشورها و قلمروهای تحریم شده آمریکا نباشند.1399/03/25
14:27:24
5.0 از 5
3014
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , خدمات , مسكن
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش