اطمینان خاطر دژپسند به فعالان اقتصادی

برای پذیرش در بورس نگران مالیات نباشید

برای پذیرش در بورس نگران مالیات نباشید آنی بازار: باتوجه به رشدهای متوالی بورس و تمایل بنگاه های اقتصادی برای حضور در این بازار، وزیر اقتصاد نگرانی این بنگاه ها جهت بررسی مجدد پرونده مالیاتی سنوات گذشته خودرا با بیان اینكه ورود سازمان امور مالیاتی به پرونده های سال های ماقبل 1398 تمامی شركت هایی كه امسال در بورس پذیرش می شوند ممنوع شده است را برطرف كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، از زمان شروع سال جدید، عرضه سهام شرکت های دولتی در بورس از اهمیت و توجه زیادی برخوردار شد و به دنبال رشدهای متوالی شاخص این بازار و افزایش سودآوری بورس، تمایل شرکت های دولتی و بنگاه های اقتصادی برای حضور در بازار سرمایه روزبه روز افزایش پیدا کرد؛ به شکلی که دولت هم تصمیماتی برای افزایش کارآیی این بازار انجام داد و طبق گفته ها مقرر است حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از واگذاری شرکت های دولتی برای تامین مالی بودجه صورت بگیرد.
همچنین دراین زمینه، وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاداتی برای ارائه مشوق های مالیاتی به شرکت هایی که امسال درخواست پذیرش در بورس را ارائه نمایند و از شرایط لازم هم برخوردار باشند، بیان کرد و این پیشنهاد مورد تایید اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار گرفت.
پس از این، اخیرا وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینکه بنگاه های اقتصادی به سبب شرایط خوب بازار سرمایه، تمایل زیادی دارند برای بورس پذیرش بگیرند، اعلام نمود بنگاه هایی هستند که شرایط مالیاتی شفاف و روشنی دارند اما نگران این هستند که اگر وارد بازار سرمایه شوند، زمینه و بهانه ای پیدا شود که پرونده مالیاتی سنوات گذشته آنها مورد کالبد شکافی مجدد قرار گیرد.
طبق گفته دژپسند، برای رفع این دغدغه، طی مصوبه ای که از شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گرفتیم و ابلاغ هم شده است، ورود سازمان امور مالیاتی به پرونده های سال های ماقبل ۱۳۹۸ تمامی شرکت هایی که امسال در بورس پذیرش می شوند ممنوع شده و این شرکت ها فقط بابت صورت مالی سال ۱۳۹۸ خود مالیات خواهند پراخت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی معتقد می باشد که این یک فرصت طلایی خاص است تا هم بازار سرمایه تعمیق پیدا کند و هم پایه و درآمد مالیاتی جدیدی برای دولت ایجاد شود.
منبع:

1399/03/27
15:36:58
5.0 از 5
2486
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش