هر مشمول ایرانی چقدر سهام عدالت دارد؟

هر مشمول ایرانی چقدر سهام عدالت دارد؟ به گزارش آنی بازار آمارها از آن حكایت می كند كه بیشتر از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند، اما میزان سهمی كه این مشمولان دارند با یكدیگر برابر نیست؛ به صورتی كه دارایی بعضی از سهامداران بیشتر از یك میلیون تومان و دارایی برخی دیگر كمتر از ۴۹۲ هزار تومان است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، به صورت کلی ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۷۵ نفر مشمول سهام عدالت هستند که از این تعداد ۴۶ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۸۳ نفر در قید حیات بوده و مابقی مشمولین فوت شده اند.
در این راستا امکان دارد روی برگه سهام عدالت که در دست مشمولان است، ارزش یک میلیون تومان قید شده باشد، اما باید اظهار داشت که دارایی همه مشمولان با وجود داشتن برگه مذکور یک میلیون تومان نیست.
در واقع روی اغلب برگه های سهام عدالتی که در دست مشمولان این سهام است، ارزش سهام ۱۰ میلیون ریال یا همان یک میلیون تومان ذکر شده است. این درحالی است که زمانی که مشمول به سامانه سهام عدالت (SAMANESE.IR) رجوع می کند متوجه می شود میزان سهامی که در اختیار دارد کمتر از یک میلیون تومان است.
به استثنای مشمولان نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد یا سازمان بهزیستی که ارزش سهم آنها یک میلیون تومان است، ارزش سهم اغلب سهام داران دیگر کمتر از یک میلیون تومان است.
قرار بود برگه های اولیه از محل سهم سود سنوات قبل پر شود. در سال ۱۳۹۴ اعلام گردید ۵۳ درصد ارزش سهم از محل مطالبات سود سنوات قبل پر شده است و برای پر کردن مابقی، دو سال به مشمولان فرصت دادند که با آورده نقدی ۴۷ درصد مابقی را به قیمت اسمی واریز نمایند. در این راستا فقط تعداد کمی از مشمولان واریز کردند و اکثریت واریز نکردند؛ ازاین رو ارزش واقعی سهم آنها در سبد سهام عدالت یک میلیون تومان نیست.
البته ارزش سهام همه مشمولان ۵۳۰ هزار تومان نیست و ارزش سهام افرادی که در دوره های اول ثبت نام کردند ۵۳۰ هزار تومان است. حتی ارزش سهام کمتر از ۴۰۰ هزار تومانی هم وجود دارد.
مشمولان می توانند عدد دقیق سهام خویش را در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir با وارد کردن کد ملی مشاهده کنند.
براین اساس، ارزش سهام ۶۱ هزار و ۳۷۵ نفر بیشتر از یک میلیون تومان و دارایی دو میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۵ نفر هم یک میلیون تومان است. سه میلیون و ۶۰۰ هزار و ۴۷۶ نفر دارایی بین ۵۳۲ تا یک میلیون تومان را دارند و ارزش سهام ۲۲ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۶۵۸ نفر هم ۵۳۲ هزار تومان است.
تعداد افرادی که دارایی سهام عدالت آنها بین ۴۹۲ هزار تومان تا ۵۳۲ هزار تومان است، ۱۸۴ هزار و ۳۴۳ نفر بوده و ۹ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۰ نفر هم دارایی ۴۹۲ هزار تومانی دارند. ارزش سهام ۱۰ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۷۸ نفر هم کمتر از ۴۹۲ هزار تومان است.
منبع:

1399/03/28
22:52:36
5.0 از 5
2450
تگهای خبر: ارز , ارزش , سازمان , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش