معاون حجتی خبر داد:

پرداخت بدهی گندم كاران

پرداخت بدهی گندم كاران آنی بازار: مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت به ازای ۱۱۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال گندم خریداری گردیده تا امروز، ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به گندم كاران پرداخت گردیده است.به گزارش آنی بازار به نقل از صدا و سیما، یزدان سیف با اشاره به اینكه از ابتدای فصل زراعی تا امروز ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است افزود: كشاورزانی كه تا ۲۰ خرداد امسال گندم را تحویل دادند، ۱۰۰ درصد پول خود را دریافت كردند و كشاورزانی كه محصول خود را تا ۲۳ مرداد فروخته اند، تا امروز ۵۰ درصد طلب خود را دریافت كرده اند.
وی افزود: میزان گندم خریداری شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن كاهش یافته است.
مدیرعامل شركت بازرگانی دولت ایران، علت كاهش خرید تضمینی گندم را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را، كاهش شدید باران در اراضی دیم و آسیب جدی به این محصول در بسیاری از مناطق كشور دانست.
وی پیش بینی كرد: میزان خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت، تا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد؛ ضمن اینكه با برنامه ریزی های انجام شده، در مدت یك تا دو ماه آینده پول كشاورزان به طور كامل پرداخت می شود.
سیف گفت: سال گذشته حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم پرداخت شد و امسال براساس پیش بینی های انجام شده، ۱۳ هزار میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.
وی همچنین از اجرای موفق طرح عرضه گندم در بورس خبر داد و افزود: تاكنون بیش از ۲۰ هزار تن گندم در ۴ استان اردبیل ، زنجان، مركزی و خراسان شمالی در بورس عرضه شده است.
مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران گفت: اجرای برنامه سیاست تضمینی گندم از مهمترین برنامه های وزارت جهاد كشاورزی است كه پس از فراهم شدن زیرساخت های لازم طرح عرضه بورس در گندم جایگزین خرید تضمینی خواهد شد.
سیف تاكید كرد: با وجود كاهش میزان تولید گندم امسال نیز نیاز داخل به طور كامل برطرف می شود و نه تنها نیازی به واردات نداریم بلكه برنامه صادرات گندم به بازار كشورهای همسایه همچنان ادامه دارد.
وی درباره روند خرید تضمینی دانه های روغنی نیز گفت: تاكنون ۱۹۰ هزار تن دانه روغنی كلزا خریداری شده است و پیش بینی می شود با خرید تضمینی دانه روغنی سویا و آفتابگردان مجموع میزان خرید دانه های روغنی به ۴۰۰ هزار تن برسد. سال گذشته در مجموع ۲۱۰ هزار تن دانه روغنی به صورت تضمینی خریداری شد.
به گفته این مقام مسئول در وزارت جهاد كشاورزی ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر از طلب كشاورزان باقی مانده است كه تا هفته آینده پرداخت می شود و در مجموع به كشاورزان بابت خرید تضمینی دانه های روغنی ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال پرداخت شد.
 

1396/05/27
00:51:44
5.0 از 5
5683
تگهای خبر: مواد غذایی , قیمت , صادرات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش