قاچاق كالا سدی در مقابل تولید ملی

قاچاق كالا سدی در مقابل تولید ملی به گزارش آنی بازار یكی از ضروریات رونق اقتصاد و جهش تولید، مبارزه و پیشگیری از قاچاق كالا است چونكه وجود این مهم علاوه بر ضربه به اقتصاد كشور سبب تعطیلی واحدهای صنعتی و بیكاری كارگران می شود.


قاچاق کالا و ارز مهم ترین ضربه را به اقتصاد کشور وارد می کند، مبارزه با قاچاق کالا و ارز می تواند سبب کاهش عرضه محصولات خارجی شود، و پیشگیری از این مهم سبب جهش تولید کالای داخلی برای رفع نیاز کشور خواهد شد.
هرگونه توزیع کالا خارج از شبکه تحت عنوان قاچاق محسوب میشود، توزیع کالای قاچاق منحصر به یک نوع کالا نیست بلکه این قاچاق در لوازم خانگی، پوشاک، آرد، مواد غذایی دیگر اقلام هم یافت می شود.
قاچاق کالا یکی از اشکالات بزرگ در حوزه کسب و کار بخصوص برای فعالان اقتصادی می باشد، عرضه کالای قاچاق با قیمت ارزان تر از تولیدات داخل سبب می شود که محصولات داخلی بازار فروش خویش را از دست بدهند.
زمانی که تولیدات داخلی فروش نداشته باشند بطور قطع رشد اقتصادی کاسته می شود و به دنبال آن اشتغال پایدار کشور هم کم میشود، کالای قاچاق در کنار کالای داخل قرار گرفته و رقیبی جدی برای تولیدکنندگان داخلی می شود که باید مالیات، عوارض، حقوق دولتی و بیمه را بپردازند.
ضروری است تا برای تحقق این شعار تمامی موانع بر سر راه تولید رفع گردد تا چرخ واحدهای تولیدی کشور سریع تر از هر زمان دیگر بچرخد، یکی از موانع بر سر راه تولید قاچاق کالاست که ضربه ای سخت به کالاهای داخلی وارد می نماید.
رونق تولید علاوه بر تولید کالاهای داخلی در اشتغال هم نقش مهمی دارد
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا سبب حفظ اشتغال و تولید در کشور می شود، بی برنامه گی در حوزه واردات و مبارزه با قاچاق کالا باعث بیکاری کارگران کشورمان شده است.
عباس گودرزی اضافه کرد: واردات بی رویه کالاهای غیر ضروری که مشابه آنها در کشور تولید شده و وجود دارد، به تولید و اقتصاد ما ضربه می زند.
وی تصریح کرد: تقویت تولید ملی و اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی سبب شده جهش تولید که مد نظر رهبر معظم انقلاب است محقق شود.
وی بیان نمود: باید با رونق تولید وابستگی خویش را به بازارهای جهانی قطع کرده و با تکیه به توان داخلی روی پای خود بایستیم.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یک عزم ملی را میطلبد و باید همه دستگاه های شامل دولت و مجلس و قوه قضاییه پای کار باشند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد اظهار داشت: سال جاری ۲۸ پرونده کالای قاچاق به ارزش ۱۳۵ میلیون تومان در شهرستان بروجرد تشکیل شده است.
حمید آزاد بخت اضافه کرد: کالاهای قاچاق شامل لوازم بهداشتی، گوشیهای تلفن همراه، آرد، مواد غذایی کنسرو شده، کالاهای پزشکی و دارو های غیرمجاز ترک اعتیاد می باشد.
وی تصریح کرد: قاچاق کالا اشتغال و تولید را تحت شعاع خود قرار می دهد و سبب رکود و بیکاری در جامعه می شود بنابراین مبارزه جدی و مستمر با قاچاق کالا یکی از ضروریات است.


1399/04/15
11:59:07
5.0 از 5
2249
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش