نرخ تورم انگلیس صعودی شد

نرخ تورم انگلیس صعودی شد به گزارش آنی بازار بعد از سه افت متوالی، تورم انگلیس سرانجام روندی صعودی به خود گرفت.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا آخر ماه ژوین با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۶ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالاترین نرخ تورمی انگلیس در طول سه ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تاثیر افزایش نرخ فرهنگ و اموزش قرار گرفته است که تورم آن به ۲.۶ درصد در ماه ژوین افزوده شده است. نرخ تورم در بخش لباس و پوشاک از منفی ۲.۹ درصد به منفی ۳.۱ درصد رسیده است. از طرفی در بخش مواد غذایی و نوشیدنی نرخ تورم صعودی بوده و از ۱.۳ درصد در ماه آوریل به ۱.۸ درصد در ماه می افزایش یافته است.
هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا آخر ماه ژوین با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل خود به ۱.۴ درصد رسیده است. بهداشت با تورم ۲.۱ درصدی و مواد غذایی با تورم یک درصدی از دیگر محرکه های افزایشی تورم بوده اند در حالیکه لباس و کفش با تورم منفی ۲.۲ درصدی مهم ترین عامل کاهنده تورم بوده است.
نرخ تورم ماهانه در انگلیس هم با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۰.۱ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۵۵ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل ۲۰۱۵ با ۸.۵ درصد و کمترین تورم هم مربوط به آوریل ۲۰۱۵ با منفی ۰.۱ درصد بوده است.
نیل بریل، کارشناس ارشد مدیریت دارایی در موسسه پریمیر میتون اظهار داشت: هم اکنون نرخ تورم خیلی مایه نگرانی بانک مرکزی نیست و برعکس هنوز فضای مانور زیادی با عنایت به فاصله نرخ تورم از سطح هدفگذاری شده وجود دارد، به نظر نمی رسد تا آخر سال شاهد نزدیک شدن تورم به محدوده دو درصدی باشیم.1399/04/26
21:35:48
5.0 از 5
2484
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش