یك كارشناس مسكن مطرح كرد

ورود تقاضای سرمایه ای از بازار بورس به بازار مسكن

ورود تقاضای سرمایه ای از بازار بورس به بازار مسكن آنی بازار: یك كارشناس مسكن معتقد می باشد، قسمتی از تورم بازار مسكن در تیرماه سال جاری ناشی از خروج تقاضای سرمایه ای از بازار بورس و ورود به بازار مسكن بوده است.


محمد گلاب کش در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه "سودآوری بازار بورس منجر به انتظارات تورمی در بازار مسکن می شود"، اضافه کرد: مالکان و سرمایه گذاران در بازار مسکن انتظار دارند تا متناسب با بازار بورس، سودآوری داشته باشند و طبیعتا همین انتظار منجر به افزایش قیمت و به تبع تورم در بازار مسکن می شود.
وی، اشاره کرد: بر طبق قاعده مشخصی تحولات سایر بازارها ازجمله بازار طلا، ارز و بورس، انتظار تورمی در بازار مسکن را شکل می دهد. برهمین اساس تحولات ماه های اخیر در بازار بورس، موجب بالا رفتن تورم در بازار مسکن در زمان مشابه شده است.
این کارشناس بازار مسکن، با اعلان اینکه "جهش قیمت ها در بازار بورس با واقعیات اقتصادی تناسب ندارد"، اشاره کرد: رونق بازار بورس بااینکه در کوتاه مدت، بخش قابل توجهی از تقاضای سرمایه ای را به خود جذب کرد، اما برآوردها نشان از خروج قسمتی از این تقاضای سرمایه ای از بازار بورس و ورود به بازار مسکن در تیرماه امسال، حکایت دارند.
بگفته وی، ریسک پایین سرمایه گذاری در بازار مسکن در مقایسه با بازار بورس، سبب شده است تا در تیرماه امسال، خروج قسمتی از تقاضای سرمایه ای از بازار بورس بعنوان یک بازار با ریسک بالا و ورود به بازار مسکن را شاهد باشیم.
منبع:

1399/05/01
13:59:50
5.0 از 5
2085
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش