همتی اعلام كرد

شرط دریافت كمك ودیعه مسكن با سود 12 درصد

شرط دریافت كمك ودیعه مسكن با سود 12 درصد به گزارش آنی بازار رئیس كل بانك مركزی درباره وام ودیعه مسكن با تذكر اینكه آن كمك ودیعه مسكن می باشد نه وام ودیعه مسكن، اظهار داشت: مشمولان این طرح اگر توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود این وام را با اقساط 30 ماهه و نرخ 12 درصد دریافت نمایند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره وام ودیعه مسکن، نوشت: این وام «ودیعه مسکن» نیست بلکه، «کمک ودیعه مسکن» است که هدف آن کمک به تامین افزایش تحقق یافته در ودیعهٔ اجاره های مسکن اقشار کم درآمد و لطمه پذیر درسال جاری است.
وی ادامه داد: باتوجه به محدودیت اعتبار تخصیص یافته برای جبران و کنترل آثار شیوع ویروس کرونا برای سیستم بانکی(حداکثر ۷۵هزار میلیارد تومان) اختصاص بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان با نرخ ۱۳درصد، آن هم با موکول کردن برگرداندن اصل وام به انتها دوره یک ساله، با در نظر گرفتن سایر تعهدات کرونایی، مقدور نبود.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: افرادی که با تأیید وزارت راه و شهرسازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر بجای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در آخر سال، توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط ۳۰ ماهه ونرخ ۱۲ درصد دریافت نمایند.
همتی در ادامه اظهار داشت: محدودیت منابع اختصاص یافته برای مقابله با آثارکرونا به سبب تامین یک سوم آن منابع، از ذخیره قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی و در جهت فراهم سازی امکان تعدیل نرخ سود آن بوده است. بانک مرکزی ضمن جهت گیری برای کمک به اقشار کم درآمد و لطمه پذیر، تمام تلاش خودرا بر کنترل نقدینگی و نیز آثار تورمی آن، در شرایط سخت اقتصادی کشور متمرکز کرده است.
او در آخر اظهارکرد: جامعه هدف این طرح، اقشار کم درآمد و لطمه پذیر جامعه است ازکلیه بانک ها می خواهم در کنار تلاش خود برای تامین مالی واحدهای تولیدی، برای سایر متقاضیان نیز با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸درصد) وام کمک ودیعه مسکن پرداخت کرده و اولویت لازم را به آن بدهند.
منبع:

1399/05/02
23:51:38
5.0 از 5
2330
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش