نماینده مجلس:

دولت در فرصت باقیمانده برای خروج از معضلات اقدام عاجل كند

دولت در فرصت باقیمانده برای خروج از معضلات اقدام عاجل كند نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس با اعلان اینكه سقوط ارزش پول ملی سبب كاهش شان و اعتماد به نفس مردم شده است، از رئیس جمهور و نمایندگان خواست تا در فرصت باقیمانده اقدام عاجل و جهادی برای حل معضلات داشته باشد.


عبدالناصر درخشان روز چهارشنبه در نطق میان دستور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گرانی، تورم مشکلات اقتصادی گویی جزء لاینفک زندگی مردم شده است و انگار مسئولان به این مساله عادت کردند.
نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس یازدهم گفت: دولت تدبیر و امید مردم به تدبیر شما امید بسته اند. نمایندگان آیا به این فکر کرده اید با سقوط ارزش پول ملی کشورمان، شان و اعتماد به نفس مردم مان کاهش یافته است. وقتی زندگی بر ملت ما سخت تر می شود قدرت خریدشان نیز کمتر می شود و این سبب شرمندگی آنان نزد خانواده و فرزندان می شود، این همان شان و منزلت و اعتماد به نفس مردم مان است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: می دانم علت این مشکلات را تحریم ها، فشارهایی اقتصادی و همین طور برجام از دست رفته بیان خواهید کرد اما سرزمین غنی و ثروتمند با ظرفیت های خدادادی و نیروی انسانی مستعد و توانمند داریم که سال ها پیش مقام معظم رهبری به اقتصاد غیرنفتی سفارش جدی داشتند. کاش آن تدبیرها جهت استفاده از آنچه که خداوند متعال به ملت ارزانی کرده بود استفاده می شد؛ نمایندگان هم باید حرکتی سریع و جهادی برای حل این مساله داشته باشند.
نماینده ایرانشهر اضافه کرد: "جناب رئیس جمهور! در این فرصت باقی مانده خدمت، عملی سریع و عاجل مبتنی بر خرد، برای خروج از معضلات بکنید"
درخشان اظهار داشت: عدم استفاده از نیروهای متخصص و جوانان کاربلد در پست های مدیریتی از موارد سوء مدیریت است که امید دارم شما نمایندگان ملت از جایگاه نظارتی برای رفع این معضل استفاده کنید.
نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی با برشمردن مشکلات حوزه انتخابیه خود، خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: از مدارس کپری و کانکس یا سقف مدارس کهنه ای بگویم که هر آن امکان دارد تبدیل به آوار شود یا از ۴۰ هزار بازمانده از تحصیل و فضای آموزشی که با کل کشور فاصله نجومی دارد.
وی اضافه کرد: معلمان خرید خدمات زحمتکش که در شرایط سخت در آنجا خدمت می کنند باید تبدیل وضعیت استخدامی شوند و متاسفانه با حداقل حقوق و دستمزد سر کلاس حاضر می شوند.
درخشان خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود: از راه های بی کیفیت و بزرگ راه هایی که داشتنش رویای مردمانمان است بگویم یا از راه های غیراستانداردی که جان هزاران نفر از مردم ما را می گیرد خصوصاً نماینده دوره دهم را گرفت، مردم سیستان و بلوچستان در بزنگاه های حساس وفاداری شان را ثابت کردند
این نماینده با ابراز گلایه از وضعیت آب آشامیدنی حوزه انتخابیه خود اظهار داشت: مردم منطقه با وجود قرار داشتن در کنار اقیانوس و با داشتن منابع آبی فراوان، از بی آبی تشنه اند و آیا این تشنگی شایسته مردم این سرزمین است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات افت ولتاژ برق در دمای ۵۰ درجه است؛ چگونه می شود در این شرایط سخت زندگی کرد. همین طور کمبود امکانات بهداشتی و درمانی، سلامت مردم جنوب استان را با خطر جدی مواجه کرده و با کوچکترین بیماری روانه استان های همجوار می شوند و درمانگاه هایش بدون پزشک است.
درخشان اشاره کرد: در مقابل همه کاستی ها و بی مهری ها به گواه همه جرم شناسان قوه قضاییه کمترین جرم در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، آیا نباید با اطلاع رسانی صحیح نگرش نادرست نسبت به این استان تصحیح شود.
نماینده مردم ایرانشهر و سرباز اشاره کرد: مردم سیستان و بلوچستان در مقابل ناملایمت های زمانه خم به ابرو نیاورده اند، بااینکه مورد بی مهری فراوان قرار گرفته اند اما به ایران، وطن و ارزش های نظام جمهوری اسلامی مهر ورزیدند. تاریخ گواه است که در بزنگاه های حساس وفاداری خودرا اثبات نموده اند.1399/05/16
23:42:51
5.0 از 5
2118
تگهای خبر: آموزش , ارز , ارزش , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش