تب طلا در بازارهای جهانی فروكش كرد

تب طلا در بازارهای جهانی فروكش كرد به گزارش آنی بازار بهای جهانی طلا در حالیكه در چند هفته گذشته فراز و نشیب های فراوانی را تجربه كرده و به ركورد جدید رسیده بود، در آخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی، اندكی با كاهش روبرو شده است.


به گزارش رویترز، بهای فلز زرد در بازارهای جهانی با ۰.۶ درصد کاهش به سطح ۲ هزار و ۵۱ دلار و ۵۲ سنت رسیده است.
این در حالیست که بهای فلز زرد در هفته گذشته رکود شکنی کرده بود و به سطح ۲ هزار و ۷۲ دلار ۵۰ سنت رسید که در طول تاریخ بی سابقه بود.
در ۹ هفته گذشته بهای طلا همچنان در مدار افزایشی قرار گرفته بود به نحوی که در هفته گذشته شاهد افزایش چهار درصدی بهای طلا بودیم.
در بازارهای آمریکا هم هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش به ۲ هزار و ۶۴ دلار و ۲۰ سنت رسید.
به باور کارشناسان، بهای جهانی طلا همچنان به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد و به سطح ۲ هزار و ۱۰۰ دلار خواهد رسید.
گزارش ها نشان داده است بهای جهانی طلا که در ۲ سال قبل با روند کاهشی روبرو شده بود، بعد از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام نمود تصمیم دارد مبادلات تجاری این کشور و چین را به حالت تعلیق درآورد، روبه افزایش گذاشت.
بهای جهانی طلا از شروع سال جاری میلادی تا تابحال با افزایش ۳۴ درصدی روبرو شده است.
گفتنی است افزایش شمار قربانیان بیماری کرونا و نگرانی در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی و همینطور تشدید تنش های میان آمریکا و چین سبب گشته است هر روز شاهد افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی باشیم.
بهای فلز زرد در چهارشنبه هفته گذشته رکود زد و از سطح ۲ هزار دلار فراتر رفت. هر اونس طلا چهارشنبه هفته گذشته به سطح دو هزار و ۳۰ دلار و ۷۲ سنت رسید. همینطور کاهش شاخص ارزش دلار سبب افزایش ناگهانی بهای جهانی طلا شده است.
کارشناسان بر این باورند در شرایطی که نگرانی در مورد آینده اقتصاد هر روز شدیدتر می شود و همینطور میزان سوددهی اوراق قرضه دولتی در آمریکا با کاهش روبرو شده است، سرمایه گذاران می کوشند دارایی های خویش را در بازار جهانی طلا سرمایه گذاری کنند بنابراین میزان تقاضا برای خرید طلا روز به روز در حال افزایش می باشد.


1399/05/19
23:23:47
5.0 از 5
2075
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش