جزئیات اعطای وام از راه سهام عدالت

جزئیات اعطای وام از راه سهام عدالت به گزارش آنی بازار طرح جدید وزارت اقتصاد كه به تصویب شورای پول و اعتبار هم رسیده، از آن حكایت می كند كه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت مشمولانی كه روش مدیریت غیرمستقیم را برگزیده اند، وثیقه كارت اعتباری خواهد شد. در واقع بانك ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله عرضه می كنند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، زمزمه های اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت از مدت ها قبل به گوش می رسید و چندی قبل حسین سلاح ورزی - نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران - اعلام نمود که دارندگان سهام عدالت کارت اعتباری دریافت خواهند کرد و این مورد به تصویب نهایی رسیده است.
در این راستا، بانک ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می کنند.
این تسهیلات در چارچوب کارت اعتباری مرابحه به متقاضیان عرضه خواهد شد. در مورد کارت اعتباری باید متذکر شد اگر در یک دوره مشخص از ظرفیت کارت اعتباری مذکور استفاده شود، نیازی به پرداخت سود به بانک ها نیست در غیر این صورت متقاضیان مشمول سود ۱۸ درصدی خواهند شد.
به نظر می آید این طرح از بانک ملی شروع شده و آنطور که این بانک اعلام نموده است ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت به افراد وام داده می شود و هر روزی که افراد درخواست وام دهند با ارزش همان روز سهام عدالت به متقاضیان این تسهیلات عرضه خواهد شد.
مشمولان و دریافت کنندگان وام سهام عدالت می توانند طبق شرایطی بدون پرداخت سود وام را تسویه کنند. اگر دریافت کننده وام بتواند طی ۳۰ روز که وام را دریافت کرده آنرا تسویه کند مشمول پرداخت سود نخواهد شد.
به قول معاون وزیر اقتصاد، با عنایت به شیوع کرونا شرایط درخواست مشتریان بانکی برای دریافت کارت اعتباری کاملا غیرحضوری است و سهامداران عدالت به هیچ وجه نباید به بانک رجوع کنند.
البته پیگیری های ایسنا، برای برقراری ارتباط با سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت برای دریافت جزئیات بیشتر از این طرح تا کنون به نتیجه نرسیده است.
منبع:

1399/05/20
22:46:44
5.0 از 5
2110
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازرگانی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش