اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون رسید

اختلاف قیمت هر متر خانه در پایتخت به ۸۸ میلیون رسید به گزارش آنی بازار گزارش های رسمی از این حكایت دارد كه اختلاف حداقل و حداكثر قیمت فروش هر متر خانه در تهران به حدود ۸۸ میلیون تومان رسیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بررسی تازه ترین گزارش مرکز آمار در ارتباط با وضعیت معاملات مسکن در بهار سال جاری نشان داده است که حداقل قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی برای یک واحد با متوسط عمر ۱۲ سال در تهران حدود دو میلیون و ۷۱۴ هزار تومان است که حداکثر قیمت فروش هر متر از چنین خانه ای به ۹۰ میلیون تومان می رسد، در این حالت قیمت بین کمترین و بیشترین قیمت هر متر خانه در پایتخت حدود ۸۸ میلیون تومان خواهد بود.
این در شرایطی است که متوسط قیمت خانه در تهران برای هر متر در بهار سال جاری ۱۸.۸ میلیون تومان اعلام شده که نسبت به زمستان ۲۲.۸ و در مقایسه با بهار سال گذشته ۴۳.۸ درصد افزایش دارد.

در بین مناطق ۲۲ گانه تهران بیشترین متوسط قیمت فروش هر متر خانه حدود ۳۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۱۴۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه یک و کمترین متوسط قیمت حدود هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۶۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه ۱۸ بوده است.

وضعیت معاملات مسکن هم اینگونه بوده که در بهار سال جاری تعداد معاملات حدود ۲۹.۳ در مقایسه با زمستان کاهش و همینطور ۳.۹ در مقایسه با بهار سال گذشته افزایش دارد.
زمین ۵۰ درصد گران شد
اما بررسی وضعیت معاملات زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در پایتخت در بهار سال جاری از این حکایت دارد که حداقل قیمت فروش یک مترمربع از زمین حدود سه میلیون و ۶۹۰ هزار تومان و حداکثر آن ۹۲ میلیون تومان بوده است.

متوسط قیمت فروش هر متر زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی به ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان میرسد که نسبت به زمستان سال قبل ۲۲.۶ و در مقایسه با بهار سال قبل ۵۰.۴ درصد افزایش دارد. تعداد معاملات زمین ۲۰.۹ درصد نسبت به زمستان و ۱۸.۹ درصد به بهار سال گذشته کاهش یافته است.1399/05/22
22:28:42
5.0 از 5
2180
تگهای خبر: فروش , قیمت , مركز آمار , مسكن
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش