رییس سازمان اداری و استخدامی:

حقوق فرهنگیان در دولت تدبیر و امید ۲۱۶ درصد افزایش یافت

حقوق فرهنگیان در دولت تدبیر و امید ۲۱۶ درصد افزایش یافت رئیس سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت: متوسط حقوق و مزایای كاركنان دولت و فرهنگیان در دولت یازدهم و دوازدهم پنج میلیون و ۴۷۰ هزار تورمان رسیده و نسبت به شروع دولت ۲۱۶ درصد رشد داشته است.


به گزارش روز یکشنبه سازمان اداری و استخدامی کشور، «جمشید انصاری» در نشست با وزیر آموزش و پرورش درباره جذب نیروی انسانی، اضافه کرد: جذب نیروی انسانی باید نظام مند شود و چنانچه آموزش و پرورش بتواند کیفیت ورودی های خویش را به نحو مؤثرتری مدیریت کند، در تحقق هدف اصلی و غایی آموزش و پرورش تاثیر جدی دارد.
وی درباره درخواست صدور مجوز استخدامی، اظهار داشت: هیچ مشکلی در صدور مجوزها وجود ندارد، وزارت آموزش و پرورش وضعیتی را در استان ها پیش آورده که نمی توان این کار را انجام داد.
انصاری اضافه کرد: این وزارت خانه نمی تواند نیروهای حق التدریسی خویش را از کار برکنار کند، سازمان اداری و استخدامی هم نمی تواند درحالی که نیروهای حق التدریسی حقوق می گیرند به علت محدودیت منابع، برای استخدام نیروهای جدید مجوز صادر کند.
وی با اشاره به درخواست برخی فرهنگیان در خصوص امتیاز قائل شدن برای استخدام فرزندان خود در وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: استخدام در دستگاه های اجرایی دو مبنا دارد؛ عدالت استخدامی و شایسته سالاری؛ اینکه کسی فرزند یک فرهنگی باشد، استحقاقی بوجود می آورد و نه شایستگی، پس بهتر اینکه استخدام در دستگاه های اجرایی روال عادی خویش را بپیماید.
معاون رئیس جمهوری درباره کاهش فاصله پرداختی میان کارکنان رسمی و قراردادی اظهار داشت: پیش از این کارمند قراردادی ۶۵ تا ۷۰ درصد کارمند رسمی دریافتی داشت، امروز این فاصله به ۲۰ درصد کاهش یافته است و وضعیت متوسط حقوق فرهنگیان هم با دیگر کارمندان دولت معادل شده است.
وی اضافه کرد: متوسط حقوق و مزایای کارکنان دولت و فرهنگیان در طول سال ‎های فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم به حدود پنج میلیون و ۴۷۰ هزار تومان رسیده که نسبت به شروع دولت ۲۱۶ درصد افزایش را نشان داده است.
انصاری درباره صدور مجوزهای استخدامی وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: در طول برنامه پنجم توسعه (۹۴- ۱۳۹۰) در طول پنج سال، ۵۵ هزار مجوز استخدامی برای آموزش و پرورش صادر گردیده است.
وی اضافه کرد: بررسی ها نشان داده است از سال ۱۳۹۵ تا کنون تعداد مجوزهایی که برای تأمین نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش بوسیله جذب دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان صادر شده، بیشتر از ۱۸۶ هزار نفر است و نزدیک به ۳.۵ برابر سال های برنامه پنجم است.


1399/05/27
11:59:11
5.0 از 5
1975
تگهای خبر: آموزش , تورم , دستگاه , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش