معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:

۲۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی پیشبینی شده است

۲۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی پیشبینی شده است ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: طبق مصوبه دولت و مجلس، ۲۲ هزار میلیارد تومان منابع اشتغال روستایی پیشبینی شده است كه پرداخت این منابع همچنان ادامه دارد.


محمد امید روز دوشنبه در بازدید از ۲ واحد تولیدی پوشاک در ملایر تصریح کرد: توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه زیرساخت های روستایی همچون آب، برق، گاز، تلفن و راه و مهم تر از آنها تقویت مولفه اشتغال پایدار روستایی باعث شد طی سال های اخیر شاهد روند صعودی مهاجرت معکوس و رشد جمعیت روستایی باشیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان نمود: با عنایت به کاهش آمار جمعیت روستایی از سال ۱۳۳۵، طبق آمار از سال ۹۶ تابحال به صورت قطعی آمار جمعیت روستایی افزایش یافته است.
امید ظرفیت ملایر را در حوزه کار و تولید ویژه دانست و بیان نمود: علیرغم این قابلیت ها، فصل جدیدی در شرایط کنونی این شهرستان برای توسعه اشتغال و تولید بوجود آمده است و ما هم آمادگی لازم را برای همکاری داریم.
وی با اشاره به عزم جدی دولت در توسعه و ایجاد اشتغال بخصوص اشتغال پایدار روستایی اظهار داشت: استان همدان جزء استان هایی است که بهترین جذب را از محل اشتغال روستایی داشت و ۳۰ درصد بیشتر از سهمیه خود جذب کرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: مقرر شد این منابع را امسال هم برای جهش تولید، توسعه و گسترش دهیم.
امید با اشاره به ظرفیت خوب ملایر در حوزه مبل و منبت اضافه کرد: هماهنگی های خوبی در این حوزه صورت گرفته و ما هم برای توسعه این صنعت کمک می نماییم.
امید نگاه استاندار همدان و مدیریت فرماندار ویژه این شهرستان را تعاملی ارزیابی و بیان نمود: مقرر شد علاوه بر توسعه شهرک مبلمان منبت ملایر، برای راه اندازی شهرک صنعتی پوشاک این شهرستان در چارچوب توسعه کارگاه ها و ارائه تسهیلات مورد نیاز همکاری خوبی همراه با صندوق کارآفرینی امید داشته باشیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: شهرک پوشاک و دیگر شهرک های تخصصی ملایر الگوی خوبی برای سایر نقاط کشور در حوزه تولید و کار است و روحیه اشتغال پذیری این شهرستان زبانزد است.
دکتر امید تصریح کرد: بیشتر حوزه های ملایر بر محور توسعه است و ظرفیت های مستعد این شهرستان باید مورد استفاده قرار گیرد و شرایط آن برای توسعه مهیا است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز دوشنبه به ملایر سفر کرد و از کارگاه های خیاطی و پوشاک، واحدهای نمایشگاهی مبل و منبت، شهرک صنعتی مبلمان، بازار مبل ملایر، واحدهای مرواربافی و یک واحد دامداری بازدید کرد.


1399/05/27
23:13:10
5.0 از 5
2028
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , بازار , تخصص
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش