نوبخت:

دولت همچنان كالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین می كند

دولت همچنان كالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین می كند به گزارش آنی بازار رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: دولت با وجود فشارهای كنونی و به علت محدودیت ارز و كاهش واردات تصمیم دارد تا با صرفنظر از بخشی از منافع خود همچنان كالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین كند و روی همین ارز مصارف خویش را در خزانه تعیین كند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا از خانه ملت، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز سه شنبه خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهارداشت: نمایندگان مجلس از آنجایی که همواره دغدغه معیشت مردم را دارند، طرح تأمین کالاهای اساسی را عرضه کرده اند تا اقلام غذایی با قیمت ارزان تر در اختیار دهک های پایین جامعه قرار بگیرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: تأمین ۲۵ قلم کالای اساسی با قیمت ارزان تر قبل از این بوسیله دولت با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می شد اما در دو سال قبل با عنایت به منابعی که دولت برای تأمین این کالاها در نظر گرفته بود، دو قلم از این کالاها کاهش پیدا کرد چونکه محدودیت منابع وجود دارد و براین اساس نمایندگان به دنبال راهی برای جبران این مورد هستند.
نوبخت بیان نمود: سازمان برنامه و بودجه در نشست امروز با کمیسیون برنامه و بودجه به دنبال راهی برای تأمین منابع این طرح بودند که نظرات خویش را به نمایندگان در این مورد عرضه کردیم و قرار شد در جلسات مختلف مشترک میان سازمان و کمیسیون برنامه بودجه بحث تعیین منابع مالی طرح تأمین کالاهای اساسی بیشتر مورد رسیدگی قرار بگیرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد: ما از هر روشی که زندگی مردم را تسهیل کند، استقبال می نماییم اما روشی که قابلیت اجرایی داشته باشد. مثلا اگر ما کالاها را با ارز نیمایی به کشور وارد کرده و مابه التفاوت آنرا در کارت ها شارژ نماییم آیا همه مردم در روستاها و مناطق دورافتاده امکان استفاده و خرید بوسیله کارت را دارند؟ و از طرف دیگر با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی چقدر قیمت کالاها افزایش پیدا خواهد کرد؟
نوبخت افزود: البته نمایندگان مجلس به دنبال ایجاد فشار بیشتر روی مردم نیستند، ولی باید خرد جمعی و تجارب خویش را برای حل مشکلات روی هم قرار دهیم.
وی اظهار داشت: هم اکنون دولت سیاست خویش را درباره تأمین کالاهای اساسی ادامه می دهد چونکه با ورود ۱ دلار به کشور و تبدیل آن به ارز نیمایی حدود ۱۸ هزار تومان به خزانه واریز می شود و اینگونه دست ما از نظر ریالی بازتر هست تا اینکه آن ارز به ارز ۴۲۰۰ تومانی تبدیل گردد. ازاین رو دولت ترجیح می دهد کالاها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کند نه ارز ۱۸ هزار تومانی تا رفاه بیشتری حاصل شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان نمود: دولت با وجود فشارهای کنونی و به سبب محدودیت ارز و کاهش واردات تصمیم دارد تا با صرفنظر از بخشی از منافع خود همچنان کالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین کند و روی همین ارز مصارف خویش را در خزانه تعیین کند.منبع:

1399/05/29
21:24:24
5.0 از 5
2069
تگهای خبر: ارز , خرید , دلار , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش