پرداخت ۵ و شش دهم هزار میلیاردی از ذخایر ارزی برای كرونا

پرداخت ۵ و شش دهم هزار میلیاردی از ذخایر ارزی برای كرونا به گزارش آنی بازار طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه تابحال از محل برداشت یك میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای تأمین هزینه های كرونا، ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در اوایل سالجاری و با افزایش هزینه های مربوط به کرونا و تبعات اقتصادی آن رئیس جمهور درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران بخشی از هزینه های وزارت بهداشت و پرداخت بیمه بیکاری را بیان کرد که در نهایت مقام معظم رهبری هم با برداشت یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای تأمین هزینه های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا موافقت کردند.
بر این اساس، در اواخر اردیبهشت ماه بود که بانک مرکزی مرحله نخست از معادل ریالی از محل صندوق توسعه ملی را به حساب خزانه واریز و در اختیار دولت قرار داد.
بررسی آخرین وضعیت پرداختی از محل صندوق توسعه ملی بابت هزینه های کرونا از مجوز برداشت یک میلیارد دلاری از سازمان برنامه و بودجه، با توضیحی از جانب پور اصغری - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه - به ایسنا همراه بود.
به قول وی، تابحال از اعتبارات مربوط به کرونا از محل صندوق توسعه ملی ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه همینطور با اشاره به منابعی که برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شد بود، اظهار داشت: ۳۰۰۰ میلیارد تومان از این منابع بابت بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که تابحال ۱۲۸۶ میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری پرداخت شده است.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در اواخر اردیبهشت ماه و پس از واریز مرحله نخست معادل ریالی منابع صندوق به حساب خزانه دولت، طی جلسه ای که بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در این رابطه برگزار گردید حدود ۴۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۵ برنامه وزارت بهداشت و درمان اختصاص پیدا کرده بود. در آن زمان سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود که منابع ارزی که در محل اول از جانب صندوق ملی به صورت ریالی به حساب خزانه وارد شده ۵۴۸۶ میلیارد تومان بوده که ۱۲۸۶ میلیارد تومان برای بیمه بیکاری بوده است.
براین اساس از اردیبهشت تا کنون مبلغ پرداختی بابت بیمه بیکاری از محل ذخیره صندوق توسعه ملی تغییری نداشته و همان ۱۲۸۶ میلیارد تومان است، البته ارقام عرضه شده نشان داده است مجموع پرداختی هم تغییر قابل توجهی ندارد.1399/06/02
17:22:48
5.0 از 5
1680
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش