شرایط مشاغل مشاركتی برای دریافت تسهیلات مالیاتی

شرایط مشاغل مشاركتی برای دریافت تسهیلات مالیاتی سازمان امور مالیاتی با ابلاغ نحوه اعمال تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم در مشاركت ها، شرایط مشاغل مشاركتی برای دریافت تسهیلات مالیاتی را مشخص كرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، معاون درآمدهای مالیاتی این سازمان طی بخشنامه ای اعلام نمود تمامی صاحبان مشاغل مشارکتی که طی سال ۱۳۹۸ شرکای آنها تغییر نکرده است، فارغ از تغییر نسبت شراکت و با رعایت مفاد دستورالعمل می توانند از تسهیلات مشخص شده بهره مند شوند.
مودیان مالیاتی که شرایط مورد نظر دستور العمل روش اجرای حکم تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات های مستقیم را دارند باید در مهلت تعیین شده با رفتن به سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir نسبت به پرداخت مالیات مقطوع تعیین شده اقدام نمایند.
این تسهیلات به آن گروه از صاحبان مشاغل مشارکتی تعلق می گیرد که مجموع درآمد ابرازی حاصل از فروش کالا یا عرضه خدمت، حداکثر تا سقف ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال باشد.
در ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم آمده است: «مودیان مبحث این فصل این قانون مکلف اند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیتهای شغلی خویش را در یک­ سال مالیاتی برای هر واحد شغلی یا برای هر محل جداگانه طبق نمونه ای که وسیله سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد تنظیم و تا آخر خرداد ماه سال بعد به اداره امور مالیاتی محل شغل خود تسلیم و مالیات متعلق را به نرخ مذکور در ماده ۱۳۱ این قانون پرداخت کنند.»
همچنین در تبصره این ماده قید شده است: «سازمان امور مالیاتی کشور می­ تواند بعضی از مشاغل یا گروه هایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت مبحث ماده ۸۴ این قانون باشد از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک مبحث این قانون و عرضه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مودیان مذکور را به صورت مقطوع تعیین و وصول کند. در مواردی که مودی کمتر از یک سال مالی به فعالیت اشتغال داشته باشد مالیات متعلق نسبت به مدت اشتغال محاسبه و وصول می شود.»منبع:

1399/06/02
20:27:19
5.0 از 5
2074
تگهای خبر: تسهیلات , خدمات , سازمان , فروش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش