یك سفارش درمورد خرید سهام شركت های پالایشگاهی

یك سفارش درمورد خرید سهام شركت های پالایشگاهی سهام شركت های پالایشگاهی دولت موسوم به پالایشی یكم برخلاف دارایكم كه در ایام اوج بازار ارائه شد، در روزهایی به بازار سرمایه آمده است كه این بازار از یك تلاطم چشم گیر عبور كرده و بعد از كاهشی چشم گیر، باردیگر روند صعودی به خود گرفته است؛ اتفاقی كه ممكنست روی تصمیم سهامداران برای خرید پالایشی یكم تاثیر بگذارد و آنها را سردرگم كند. البته ممكنست خیلی از متقاضیان تا روزهای آخر مهلت پذیره نویسی صندوق جهت بررسی وضعیت بیشتر بازار صبر و درصورت ادامه روند صعودی، مبادرت به پذیره نویسی كنند؛ با این وجود یك كارشناس بازار سرمایه به سهامداران سفارش كرد مبادرت به خرید پالایشی یكم كنند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، پذیره نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) پالایشی یکم که باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز است از روز گذشته شروع شده و همه افراد با داشتن کارت ملی (بدون محدودیت سنی) می توانند خریدار این صندوق باشند. سقف خرید دارایکم و پالایشی یکم در مجموع پنج میلیون تومان است. بر این اساس افرادی که دو میلیون تومان دارایکم خریداری نموده اند، می توانند سه میلیون تومان پالایشی یکم بخرند.
لازم به ذکر است، فردی که مبادرت به خرید سه میلیون تومان از پالایشی یکم کند، شامل تخفیف ۲۰ درصد خواهد شد؛ یعنی سه میلیون تومان پرداخت می کند و به میزان سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پالایشی یکم به قیمت پایانی روز قبل، سهام پالایشگاههای موجود در پالایشی یکم دریافت می کند.
این مباحث درحالی مطرح می شود که بازار سرمایه به مدت ۱۰ روز روندی نزولی به خود گرفته و شاخص از مرز دو میلیون واحد به یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد عقبگرد کرده است. بنا بر این خیلی از سهامداران درمورد خرید پالایشی یکم سرگردان هستند.
در این راستا، مصطفی صفاری-کارشناس بازار سرمایه- در گفت و گو با ایسنا، به سهامداران سفارش کرد که پالایشی یکم را بخرند.
وی با اعلان اینکه خصوصیت صندوقها این است که مشتری به صورت مشترک در یک صندوق شریک می شود و همین موضوع ریسک صندوق را می کاهد اضافه کرد: از یک طرف این سهام با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می شود و از طرف دیگر قیمت سهام موجود در پالایشی یکم در طول این مدت ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است و درنتیجه صندوق قیمت مناسبی دارد. همین طور هیات دولت با هدف رونق دادن به این گروه، مصوبه ای دارد در خصوص اینکه حدود یک میلیارد دلار روی قیمت تمام شده تخفیف می دهد که سود آنها را بالا می برد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت دارایکم اظهار داشت: دارایکم در ایام منفی بازار بیش از ۱۰۰ درصد سود داشته و بطور کلی به نظر من خرید ETF فرصت خوبی است؛ خصوصاً برای اشخاصی که قصد دارند وارد بازار سرمایه شوند.
وی در آخر سفارش کرد که مردم به صورت مستقیم وارد این بازار نشوند و بوسیله سبدگردان ها یا صندوق هایی مانند دارایکم و پالایشی یکم وارد شوند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، عرضه سهام شرکت های پالایشگاهی دولت موسوم به پالایشی یکم با نماد «پالایش» در بورس از روز چهارشنبه شروع شده است.1399/06/06
14:45:40
5.0 از 5
2106
تگهای خبر: بازار , بورس , خرید , خریدار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش