اعلام جزئیات نرخ تورم استان ها در مرداد؛

كدام استان ها بیشترین و كمترین تورم را تجربه كردند؟

كدام استان ها بیشترین و كمترین تورم را تجربه كردند؟ به گزارش آنی بازار برپایه اعلام مركز آمار هرمزگان با ۳۱.۱ درصد و كردستان با ۲۲.۵ درصد به ترتیب بیشترین و كمترین نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مردادماه را به نام خود ثبت كردند.


مرکز آمار شاخص قیمت مصرف کننده (نرخ تورم) در مردادماه ۹۹ را منتشر نمود. براین اساس در این دوره عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۳۵.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۵ درصد افزایش نشان داده است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به عدد ۲۵.۸ درصد رسید.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان لرستان با ۵.۵ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان قم و مازندران با ۲.۳ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۳۰.۴ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (۳۴.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۴.۸ درصد) است.


خانوارهای شهری
در مرداد ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۳۴.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۵ درصد افزایش نشان می ­دهد. در این بازه زمانی بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان لرستان با ۵.۶ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان قم با ۲.۲ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۳۰.۶ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان هرمزگان (۳۵.۲ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۴.۲ درصد) است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای شهری به عدد ۲۵.۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۰.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۲.۱ درصد) است.


خانوارهای روستایی
در مرداد ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۴۲.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۳.۲ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان یزد با ۵.۴ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان زنجان با ۱.۷ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۲۹.۶ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان­ همدان (۳۷.۹ درصد) و کمترین آن مربوط به استان ایلام (۲۲.۴ درصد) است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای روستایی به عدد ۲۵.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۱.۷ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ آذربایجان غربی (۲۰.۳ درصد) است.
1399/06/11
22:44:12
5.0 از 5
2286
تگهای خبر: تورم , قیمت , مركز آمار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش