دریافت كپی مدارك هویتی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع گردید

دریافت كپی مدارك هویتی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع گردید آنی بازار: رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور بخشنامه ممنوعیت دریافت كپی مدارك هویتی توسط دستگاه های اجرایی از خدمت گیرندگان را ابلاغ نمود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان اداری و استخدامی، پیرو بخشنامه این سازمان در خصوص اجرای آزمایشی (پایلوت)، ممنوعیت دریافت مدارک هویتی در استان های خوزستان، قم و سمنان توسط دستگاه های اجرایی و ستاندن کپی مدارک هویتی ممنوع و احراز اصالت هویت برخط الزامی شد.
براساس این گزارش، آمادگی به وجود آمده در دستگاه های اجرایی دراین زمینه، با رویکرد اصلاح نظام اداری، تحقق اهداف توسعه دولت الکترونیکی، استنادپذیری الکترونیکی، کمک به مقابله با سوءاستفاده و جعل اسناد هویتی، افزایش سلامت اداری و تسهیل ارائه خدمات به مردم صورت می گیرد.
به سبب این بخشنامه، دستگاه های اجرایی موظفند جهت نحوه استعلام های برخط و رفع موانع حقوقی و قانونی احتمالی با سازمان ثبت احوال به تفاهم برسند، به نحوی که حداکثر ظرف مدت یک ماه، دریافت کپی مدارک هویتی در فرآیندهای ارائه خدمات به شهروندان به صورت کامل حذف شود.
همچنین سازمان ثبت احوال موظف است وب خدمات کدملی، شناسنامه و ارائه کدرهگیری بعد از هر استعلام را در اختیار دستگاه ها قرار دهد و زمینه اصالت سنجی کدهای رهگیری را برای پیگیری های بعدی مهیا سازد.
این بخشنامه به سبب ماده ۱۱۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجراست و حسن اجرای آن در ارزیابی سالانه دستگاه های اجرایی ملی و استانی لحاظ خواهد شد.
مسوول اجرای این بخشنامه بالاترین مقام هر دستگاه اجرائیست و مدیران و کارکنان دستگاه های مشمول در همه سطوح سازمانی نیز موظفند، تمهیدات لازم را برای اجرای موثر و دقیق آن فراهم آورند.
منبع:

1399/06/17
19:56:31
5.0 از 5
1764
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , خدمات , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش