سبدگردان های غیرمجاز چگونه كلاهمان را برمی دارند؟

سبدگردان های غیرمجاز چگونه كلاهمان را برمی دارند؟ مركزی یك كارشناس فعال در حوزه بورس اظهار داشت: برخی افراد با عنوان سبدگردان به صورت غیرقانونی فعالیت می نمایند و خیلی از افراد هم بدون آگاهی به این سودجویان اعتماد می كنند، در حالیكه سبدگردانی باید توسط شركت های رسمی صورت گیرد.


علی اروجلو در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در جهت سبدگردانی بورسی برخی شرکت ها به صورت رسمی و برخی به صورت غیررسمی فعالیت می نمایند که شرکت های رسمی در شهرستان ها بعنوان نمایندگی دفتر مرکزی فعالیت می نمایند و با عنایت به توافق موجود در قرارداد فی درخلال شرکت و شخص، سبدگردانی را در بازه زمانی مشخص و با یک مبلغ پایه انجام می دهند.
وی ادامه داد: بر مبنای بندی که در قرارداد گنجانده شده، درصدی از سود حاصله متعلق به شرکت سبدگردان است که این قیمت ها در شرکت های مختلف یکسان نیست و طبق توافق دوطرفه انجام می شود.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: کارگزاری هایی هم در سطح شهر فعال می باشند که سبدگردانی را با مجوز انجام می دهند.
اوروجلو با اشاره به اینکه افرادی هم هستند که به صورت غیرقانونی و بدون مجوز، سبدگردانی را انجام می دهند، افزود: بعضی از این افراد به صورت غیررسمی و غیرقانونی و بدون داشتن مجوز از سازمان بورس، سبدگردانی بورسی انجام می دهند که نمونه تبلیغات این افراد در آگهی های مختلف و همینطور سایت دیوار و شبکه های اجتماعی دیده می شود.
وی با اشاره به اینکه مجوز سبدگردانی به شخص داده نمی گردد و تنها به شرکت یا همان مجموعه دارای عنوان حقوقی عرضه می شود، افزود: برخی افراد سودجو با انجام سبدگردانی به صورت غیرمجاز، تقاضای دریافت سود بالا هم دارند و از سویی با ترفندهای خاص گاها یا خویش را در ضرر احتمالی شریک نمی کنند یا درصد کمی از ضرر را تقبل می کنند. گاهی هم امکان دارد قراردادهای دست نویس بین دو طرف منعقد شود که البته جنبه قانونی ندارد و مردم به جهت ناآگاهی در دام این افراد گرفتار می شوند.
این کارشناس بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: حفظ و صیانت از نام کاربری و رمز عبور هر شخص بر عهده خود اوست و نباید این اطلاعات در اختیار شخص ثالث قرار گیرد چونکه در اختیار قرار دادن این اطلاعات به غیر، بطور قطع عواقبی هم دارد.
اوروجلو افزود: در مواردی متاسفانه اشخاص سرمایه خویش را در اختیار این سودجوها قرار می دهند و سودجویان ماهیانه مبالغی بعنوان سود به سرمایه گذار می دهند که تمامی این اقدامات اشتباه و غیرقانونی می باشد.1399/06/26
11:57:59
5.0 از 5
1999
تگهای خبر: بازار , بورس , تبلیغات , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش