در گفت وگو با آنی بازار مطرح شد

سهامداران ترسیده اند!

سهامداران ترسیده اند! آنی بازار: بازار سرمایه كه به نظر می رسید به تعادل رسیده و با صعودهای چشم گیر باردیگر وارد كانال یك میلیون و 700 هزار واحدی شده بود، باردیگر روندی نزولی به خود گرفته و روز گذشته به كانال یك میلیون و 500 هزار واحد عقبگرد كرد. اتفاقی كه یك تحلیلگر بازار سرمایه آنرا منطقی نمی داند و بر این باور است كه باید ترس موجود در بازار به سمت منطق و تحلیل برود.


روزبه شریعتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه سه هفته پیش مجلس شورای اسلامی با فعالان بازار سرمایه اظهار نمود: فعالان بازار سرمایه در این نشست راهکارهایی برای تعادل بخشی بازار مطرح نمودند اما فعلی خبری نشده است؛ مگر اینکه در مرحله بررسی توسط کمیسیونها باشد.
وی با تاکید بر اینکه با حمایت زبانی برای بازار سرمایه اتفاق مثبتی نمی افتد، اظهار داشت: بازار در تیرماه با قیمتهای جهانی که ۳۰ درصد پایین تر از قیمتهای کنونی بود، با دلار نیمایی که در محدوده ۱۷ هزار تومان و دلار بازار آزاد که حدود ۲۰ هزار تومان بود پر شتاب جلو می رفت اما این روزها باتوجه به قیمت دلار بازار آزاد و دلار نیمایی و افزایش قیمتهای جهانی به این شکل رو به کاهش است.
این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازارهای موازی، ابراز کرد: با این شرایط بازارهای موازی انتظار نمی رود بازار سرمایه با بحران مواجه شود. متاسفانه جو ترس در بازار وجود دارد. باید ترس از بازار به سمت منطق و تحلیل برود. هیچ دلیلی ندارد سهمی که بی خود رشد کرده بود و سهم های با پشتوانه و سودده نیز در کنار هم در صف فروش باشند.
شریعتی افزود: از طرف دیگر نباید به بازار از صندوق توسعه ملی یا منابع دیگر پول تزریق کرد. عوامل واقعی باید به بازار کمک نماید. مهمترین عامل می تواند تجدید ارزیابی دستوری و اجبار تجدید ارزیابی شرکت ها باشد. باید اجبار شود که همه شرکتها دارایی های ثابت خودرا هر سه تا پنج سال یکبار تجدید ارزیابی کنند.
وی با اعلان اینکه مردم عادی از وضعیت کنونی بازار در ضرر هستند، اظهار داشت: خیلی از مردم درحال فروش سهم های خود هستند که طبیعی است. بازار پرنوسان است اما به نظر من سقوط نمی نماید. برایم سوال است که ریال باتوجه به قیمتهای بازارهای موازی به کجا می خواهد برود؟ این خیلی منطقی نیست که نقدینگی به سمت بازار مسکن و دلار برود.
منبع:

1399/07/01
20:04:42
5.0 از 5
1640
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش