اختصاص 2 هزار و 500 میلیارد تومان دستاورد سفر نوبخت به كرمانشاه

اختصاص 2 هزار و 500 میلیارد تومان دستاورد سفر نوبخت به كرمانشاه ایرنا- «محمدباقر نوبخت»؛ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه سوم مهرماه وارد كرمانشاه شد و با امضای تفاهم نامه های مشترك با استاندار كرمانشاه، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در توسعه و پیشرفت این استان اختصاص داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا؛ با اختصاص این میزان اعتبار هشت هزار و ۱۱۱ فرصت شغلی در استان کرمانشاه که نرخ بیکاری بالایی دارد و در ردیف استان های اول در این حوزه است، ایجاد می شود.
معاون رئیس جمهوری در این سفر از سه طرح عمرانی اولویت دار شامل ساخت ورزشگاه ۶ هزار نفری، تصفیه خانه آب و باغ موزه دفاع مقدس شهر کرمانشاه بازدید کرد و دستور تخصیص اعتبارات مورد نیاز به منظور بهره برداری از این طرح ها را تا آخر سال جاری صادر کرد.
اختصاص هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در تشریح دستاوردهای سفر خود به استان کرمانشاه در انتها این سفر در جمع خبرنگاران اعلام نمود که در این سفر با استاندار کرمانشاه تفاهم نامه هایی را امضا کردیم و همینطور تعهداتی دادیم که برپایه آن ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به استان اختصاص می یابد.
«محمدباقر نوبخت» به تشریح اختصاص این میزان اعتبار پرداخت و اضافه کرد: دولت تا آخر سال جاری هزار میلیارد تومان برای ۱۷ طرح و پروژه عمرانی استان کرمانشاه با اولویت طرح های مهم و دارای پیشرفت فیزیکی بالا اختصاص می دهد.
به گفته او، تکمیل پروژه ساخت ورزشگاه ۶ هزار نفری، تکمیل پروژه تصفیه خانه آب و همینطور شروع ساخت باغ موزه دفاع مقدس همچون طرح هایی مهم و اولویت داری است که در این سفر هم از آن بازدید کردیم و در اولویت پرداخت اعتبار است.
تامین اعتبار هزار و ۴۵۱ میلیارد تومانی برای ۵۲ طرح تولیدی
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید اظهار داشت: در چارچوب تفاهم نامه جهش تولید و برای تحقق این مورد هزار و ۴۵۱ میلیارد تومان برای ۵۲ طرح تولیدی اختصاص می یابد که با اجرای این طرح ها هشت هزار و ۱۱۱ فرصت شغلی در استان کرمانشاه ایجاد می شود.
او اتمام طرح های عمرانی و تولیدی تا آخر دولت دوازدهم را در اولویت اصلی دولت دانست و اضافه کرد: برای بهره مندی مردم استان کرمانشاه این طرح ها را حداکثر تا آخر دولت به بهره برداری می رسانیم.
نوبخت به طرح های کمیته امداد امام خمینی (ره) در کرمانشاه هم اشاره نمود و اظهار داشت: این نهاد با ۲۸۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری ۶ هزار فرصت شغلی در استان بوجود می آورد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه همینطور تصریح کرد: تفاهم نامه راه اندازی ۲ هزار واحد مسکونی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری و با پشتیبانی مالی سازمان برنامه و بودجه امضاء شد و توسط رئیس کمیته امداد حضرت امام (ره) با اولویت بین مددجویان توزیع می شود.
وی با تاکید بر اینکه این واحدهای مسکونی تا بهار سال آینده باید افتتاح شود، اظهار داشت: بازهم برای افتتاح این ۲ هزار واحد مسکونی در سال آینده به استان کرمانشاه بر می گردم.
اختصاص هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان به در مسافرت دولت به کرمانشاه
نوبخت در ادامه به سفر هیات دولت به استان کرمانشاه هم اشاره نمود و اظهار داشت: در آن سفر ۵۴ طرح و پروژه با هزار و ۱۰۸ میلیارد تومان تصویب گردید که ۱۷۲ درصد بیشتر از این مبلغ معادل هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان دولت پرداخت کرده است.
او خاطرنشان کرد: همینطور برای توسعه شبکه دیجیتالی و تکمیل پوشش سیگنال رسانی تفاهم نامه ای با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان با صدا و سیما امضاء شد.
قصرشیرین و گیلانغرب مقصد بعدی برنامه های نوبت عصر معاون رئیس جمهوری به استان کرمانشاه بود. نوبخت ابتدا از پایانه مرزی پرویزخان بازدید کرد و همینطور بعد از بازدید از یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید حضور یافت.
اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی ۲ هزار خانه
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این آیین اظهار داشت: برای واگذاری این واحدها بین واجدان شرایط از میان افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و روستاییان دارای واحد مسکونی کم دوام و فاقد درآمد ۲ هزار خانوار انتخاب شده اند.
«علیرضا تابش» اضافه کرد: در مجموع برای ساخت این واحدها ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود که سهم هر واحد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات باسود سه درصد و همینطور ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط سازمان برنامه و بودجه است.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این سفر از ورزشگاه ۶ هزار نفری کرمانشاه، تصفیه خانه آب و باغ موزه دفاع مقدس در پادگان توحید بازدید کرد و سپس به شهرستان هرسین رفت و ۲ هزار و ۴۱ واحد مسکونی بازسازی شده از سیل را در این شهرستان افتتاح نمود.
نوبخت همینطور در این سفر در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری شرکت کرد و سپس عازم غرب استان کرمانشاه شد و پس از بازدید از پایانه مرزی پرویزخان قصرشیرین و یادمان شهدا و مرکز فرهنگی گیلانغرب در مراسم کلنگ زنی مسکن خانوارهای نیازمند و فاقد سرپناه روستای گورسفید حضور یافت.منبع:

1399/07/05
14:20:13
5.0 از 5
1852
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش