معاونت درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام كرد:

تعیین عوارض برای كالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست

تعیین عوارض برای كالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست به گزارش آنی بازار معاونت درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور با صدور اطلاعیه ای، لیست كالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست كه مشمول عوارض پسماند و همینطور میزان عوارض متعلقه هستند را اعلام نمود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از رسانه مالیاتی ایران، «محمد مسیحی» تصریح کرد: این اطلاعیه در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور صادر گردیده است که برپایه آن به منظور کاهش اثرات مخرب پسماندها، درآمد حاصل از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می شود، در ردیف های درآمدی سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است.
در این اطلاعیه آمده است: تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاهایی که در جدول ذیل مشخص شده اند، مکلف هستند تا ضمن تکمیل و تسلیم فرم ابراز فروش کالاهای مشمول عوارض پسماند مخرب محیط زیست، در سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده به نشانی evat.ir مبلغ عوارض متعلقه را به حساب مربوط به تمرکز درآمد حاصل از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به پسماند مخرب محیط زیست می شود در سال ۹۹، واریز نمایند.
این مالیات مطابق آنچه در اطلاعیه مشخص شده است، بر حسب قیمت فروش محاسبه شده و بایستی در انتها هر دوره مالیاتی نزد حساب فوق نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز شود.


منبع:

1399/07/07
14:16:10
5.0 از 5
1653
تگهای خبر: ارز , ارزش , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش