۱۳ مهر ۱۳۹۹؛

كاهش بیش از هزار تومانی قیمت دلار و یورو در بازار

كاهش بیش از هزار تومانی قیمت دلار و یورو در بازار بازار ارز امروز (یكشنبه) در ادامه روند كاهشی روز گذشته، شاهد نزول قابل توجه قیمت ها بود. حالا دلار در صرافی های بانكی یك هزار و 300 تومان ارزانتر از روز گذشته در قیمت 27 هزار و 250 تومان به فروش می رسد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، بازار ارز امروز (سیزدهم مهر) به دنبال اعلام اطمینان رئیس کل بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز بازار در جمعه گذشته، شاهد سرعت گرفتن روند کاهش قیمت ها بود.
بر این اساس، صرافی های بانکی در ابتدای روز قیمت فروش دلار را ۵۷۰ تومان ارزان تر از آخرین بهای دلار در روز گذشته، ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان، قیمت گذاری کردند. معاملات در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه قیمت دلار نشان از روند کاهشی داشت و ۷۳۰ تومان پایین تر از قیمت ابتدای روز، به بهای ۲۷ هزار و ۲۵۰ تومان برای فروش و به قیمت ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان برای خرید معامله شد.
همچنین تابلوی صرافی های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز از شروع معاملات تا این لحظه با ۷۵۰ تومان کاهش قیمت همراه بود. این صرافی ها حالا هر یورو را به بهای ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری و با قیمت ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می رسانند. این ارقام یک هزار و ۲۰۰ تومان ارزان تر از آخرین قیمت یورو در روز گذشته است.
مشاهدات بازار غیررسمی ارز نیز نشان دهنده کاهش شدید قیمت ها در این بازار است. معاملات این بازار روز گذشته در بهای ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان به انتها رسید که نشان دهنده تلاش دلالان برای افزایش قیمت دلار در ساعات پایانی شب گذشته است.
علاوه براین در ادامه، ابتدای امروز نیز معاملات با افزایش ۳۰۰ تومانی نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، در قیمت ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان، آغاز شد، اما در ادامه معاملات، روند ریزش قیمت ها شروع شد و دلار تا قیمت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان شاهد کاهش ارزش بود. در زمان انتشار این خبر، دلار در محدوده ۲۸ هزار تومان در حال معامله است، اما روند کلی بازار نمودار نزولی را نشان میدهد. بدین سبب قیمت دلار در بازار غیر رسمی نیز حدود ۱۰۰۰ تومان نسبت به روز قبل کاهش داشته است.
علاوه براین در سامانه سنا در روز کاری گذشته (دوازدهم مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۳ هزار و ۳۴۰ تومان به فروش رسید. حواله دلار نیز روز گذشته با میانگین قیمت ۲۸ هزار و ۵۹ تومان بفروش رسید.
همچنین در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۷ هزار و ۵۲۸ تومان ثبت گردید. حواله دلار نیز در روز معاملاتی گذشته، به میانگین قیمت ۲۲ هزار و ۹۹۶ تومان به فروش رفت.


1399/07/14
13:57:36
5.0 از 5
1617
تگهای خبر: ارز , ارزش , افزایش قیمت , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش