رئیس كمیسیون اقتصادی:

محدویت های ناشی از صادرات برداشته می شود

محدویت های ناشی از صادرات برداشته می شود رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برداشته شدن محدویت های ناشی از صادرات برای شركت های صادراتی با همكاری وزارت صمت و بانك مركزی خبر دارد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدرضا پورابراهیمی داورانی» روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران اضافه کرد: طبق توافقی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی انجام شده مقرر است برای شرکت هایی که حوزه بورسی فعالیت می نمایند، محدودیت های صادراتی برداشته شود.
وی اضافه کرد: مبحث عملیاتی کردن واردات مقابل صادرات و امکان واگذاری حواله های صادراتی به واردکنندگانی که در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می نمایند صورت گیرد. همینطور امکان عرضه آنرا در سامانه ثنا راعملیلتی نماییم تا سبب تنظیم بازار و افزایش سود آوری شرکت هاو افزایش ظرفیت های صادراتی شود.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه در جلسه غیر علنی در مورد افزایش قیمت کالا چه تصمیم های گرفته شد؟ تصریح کرد: قرار شد اولویت واردات کالاهای اساسی را ارز ۴۲۰۰ تومان را ادامه دهیم. البته آنچه در ارزیابی میدانی انجام شده است این است که مردم هیچ انتفاعی از ارز ۴۲۰۰ تومانی نداشته و ندارند.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار دولت قرار گرفته است ولی به علت ناکارآمدی برخی از دستگاه مردم با ارز ارزان کالای گران خریدند.
وی افزود: برای این مشکل ابتدا باید سیستم های نظارتی بگونه ای عمل کند تا مردم بتوانند کالاهای اساسی، دارو و آنچه که مایحتاج آنها است خرید کنند که برای آن باید حوزه نظارتی بیشتر ورود کند.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اگر این نظارت صورت نگیرد، گویی در سال بیشتر از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در اقتصاد کشور رانت توزیع می نماییم که در شبکه دلالی کشور توزیع می شود ولی به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد. اما پیشنهاد می شود که از راه سرانه های مصرف در حوزه کالاهای اساسی آنرا به مصرف کننده واقعی برسانیم تا سبب افزایش تولید در اقتصاد کشور شود.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه یکی از چالش ها ارز ۴۲۰۰ تومانی اختلال در تولید کشور است، خاطرنشان کرد: وقتی ارزی بالاتر از ۴۲۰۰ تومانی در کشور است، تولید صورت نمی گیرد.
ادامه دارد...منبع:

1399/07/30
13:39:38
5.0 از 5
1810
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش