طی جلسه ای بررسی شد

عملكرد بانك ها در اعطای تسهیلات كرونا

عملكرد بانك ها در اعطای تسهیلات كرونا آنی بازار: بانك مركزی از امهال بازپرداخت تسهیلات بانكی قبلی متقاضیان دریافت وام كرونا تا آخر سال 1399 آگاهی داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در جلسه "بحث وبررسی عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا"، عملکرد شبکه بانکی در عمل به مصوبات ستاد کرونا برای اجرای «طرح اعطای تسهیلات به کسب وکارهای لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا» و «تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران» برگزار و بر ضرورت تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، تاکید شد.
همین طور درباب موضوع تمدید پرداخت تسهیلات به «مشاغل و کسب وکارها و حوزه های حمل و نقل لطمه دیده از کرونا» تا اختتام مهر ماه سال جاری و حسب مباحث طرح شده در جلسه و باتوجه به کثرت افراد در صف دریافت تسهیلات، موارد زیر به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ شد:

۱ - باتوجه به محدودیت های موجود بمنظور مراجعه متقاضیان به بانکهای عامل برای تکمیل مدارک برای ستاندن تسهیلات، چنانچه متقاضی نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نماید، بانک یا موسسه عامل مساعدت لازم را در اعطای تسهیلات تا اختتام زمان اجرای طرح به عمل آورد.
۲ - ملاک اعطای تسهیلات به کسب وکارهای موردنظر، تایید متقاضی توسط «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و دستگاه اجرائی ذیربط و مستندات ارائه شده بوسیله سامانه «کارا» است. بدین جهت لازم است بانک ها از ستاندن مدارک و مستندات مربوط به لیست بیمه کارکنان و... خودداری کرده و فقط نسبت به ستاندن مدارک هویتی و وثایق از متقاضیان تسهیلات یاد شده مطابق با موارد مندرج در دستورالعمل اجرائی مربوط، اقدام نمایند.
همچنین، برای «کسب وکارهای لطمه دیده حوزه گردشگری» (زیر رسته های مصوب کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا) حسب تصمیم های اتخاذ شده در سی ونهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹ و ابلاغیه انجام شده در این خصوص، بر پرداخت تسهیلات با شرایط زیر تاکید شد:

۱ - بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا آخر سال ۱۳۹۹ امهال می شود.
۲ - با پرداخت تسهیلات به کسب وکارهای لطمه دیده حوزه مذکور برمبنای بنگاه محوری، مطابق دستورالعمل مصوب کارگروه اقتصادی مقابله با نتایج ناشی از شیوع ویروس کرونا موافقت شد. متقاضیان مجازند تا اختتام آذرماه سال جاری ثبت نام کنند. بازپرداخت اقساط این تسهیلات از اول اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
طبق اعلام بانک مرکزی، بنگاه هایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت کرده اند نیز مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.
منبع:

1399/08/06
11:52:02
5.0 از 5
1509
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش