واكنش اتحادیه واردكنندگان نهاده ها به اظهارات عضو كمیسیون كشاورزی:

اگر واردكننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارك به قوه قضائیه معرفی كنید

اگر واردكننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارك به قوه قضائیه معرفی كنید اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور ایران از عضو هیات رئیسه كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران خواست تا با ارائه اسناد و مدارك سو استفاده كنندگان از قوت مردم را به سازمان های نظارتی و قوه قضائیه معرفی نماید تا دیگر چنین تخلفاتی تكرار نشود و این افراد به اشد مجازات برسند.به گزارش آنی بازار به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (آوندا)، احد آزادیخواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس ادعا نمود که بعضی از واردکنندگان نیمی از نهاده های دامی وارداتی خودرا بوسیله سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و گاهی شرکت های واردکننده نهاده های دامی مبالغی را خارج از سیستم نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را بهمراه داشته است.

عباس حاجی زاده _دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران طی نامه ای به ایشان خواهان معرفی متخلفان به قوه قضائیه با ارائه سند و مدارک شد.

در متن نامه آمده است:

در جراید کشور به نقل از جنابعالی آمده که " برخی واردکننده ها نیمی از نهاده دامی وارداتی خودرا بوسیله سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و گاهی شرکت های واردکننده نهاده دامی مبالغی را خارج از سیستم های نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را به دنبال داشته است. "

قطعاً در جایگاه جنابعالی اطلاعات واصله می بایست مستند به مدارک قابل قبول باشد بعنوان اتحادیه این صنف درخواست جدی و فوری داریم که مدارک مربوط را به سازمان های نظارتی و قوه قضاییه ارجاع فرمایید تا به آنها رسیدگی و خاطیان را به اشد مجازات برسانند برای اینکه سو استفاده از قوت مردم گناهی نابخشودنی است و وظیفه جلوگیری و عدم تکرار آن به عهده تمامی افراد و نهادهای ذیربط می باشد.

در این مقال مواردی به شرح زیر یادآور می شود:
۱- در تاریخ ۱۹/۰۳/۹۹ واردکنندگان نهاده های دام و طیور موظف شدند ذرت را علاوه بر کنجاله سویا و جو که قبلا در بازارگاه عرضه می شد بوسیله سامانه مذکور به بازار عرضه کنند.

۲- ترخیص نهاده های ذرت، کنجاله و جو که از خارج توسط تجار به گمرکات کشور وارد می گردند فقط با عرضه کلی آن در سامانه بازارگاه میسر می باشد و هیچگونه نهاده ای خارج از سامانه در اختیار واردکننده قرار ندارد که بتواند مستقیما به بازار سیاه عرضه نماید.

۳- نظام سامانه بازارگاه به شکلی طراحی شده که ارتباط مستقیمی بین خریدار و فروشنده وجود ندارد و پس دریافت وجه جداگانه به هیچ وجه مقدور نیست.

۴- وزارت جهاد کشاورزی و ارگان های نظارتی از قبیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت و تعزیرات و امثالهم مستمرا بر جریان معاملات و جابجایی نهاده های وارداتی نظارت دارند و در صورت کوچکترین جابجایی خارج از سامانه بازارگاه برای عوامل آن پرونده تشکیل می گردد.

علیهذا با امعان نظر به موارد فوق از جنابعالی باردیگر درخواست می شود مدارک و منابع اطلاعات خود در عرضه خارج از سامانه بازارگاه نهاده ها را به ارگان های فوق الذکر ارائه و معرفی فرمایید تا حقوق مردم تضییع نشود.
1399/08/06
22:55:59
5.0 از 5
1536
تگهای خبر: ارز , بازار , چك , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش