اقتصاد آلمان احیا شد

اقتصاد آلمان احیا شد آنی بازار: رشد بزرگ ترین اقتصاد اروپا از هشت درصد عبور كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از اسوشیتد پرس، مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام نمود بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۸.۲ درصد بزرگ شده که این رشد، بهترین رشد اقتصادی آلمان در طول یک دهه اخیرمحسوب می شود. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل نیز رشد اقتصادی ۱۴.۳ درصد بیشتر شده است.
پتر آلتمایر- وزیر اقتصاد آلمان اظهار داشت: این رشد بهتر از چیزی بود که دولت پیش تر انتظارش را داشت و حالا انتظار داریم برای مجموع سال ۲۰۲۰ اقتصاد به اندازه ۵.۵ درصد کوچک شود که بهتر از برآوردهای قبلی است. هم چنین انتظار داریم رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم ۰.۴ درصد باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج وسیع کرونا روی اقتصاد این کشور اظهار داشت که احیای کامل اقتصاد این کشور تا سال ۲۰۲۲ طول خواهد کشید.
دولت آلمان تا حالا برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد این کشور ده ها میلیارد یورو تقدینگی به بازارها تزریق کرده و نرخ های مالیاتی را نیز کاهش داده است. نرخ بیکاری این کشور در ماه ژوئن از ۷.۵ درصد نیز عبور کرده که این نرخ بیکاری در کشوری که همیشه یکی از کمترین نرخ های بیکاری را در اروپا داشته است، نشان میدهد وضعیت تا چه حد بحرانی است.
قبل از این بانک مرکزی آلمان در گزارشی هشدار داده بود که حتی با وجود حمایت های صورت گرفته توسط دولت، اقتصاد این کشور امسال ۷.۱ درصد کوچک خواهد شد و در بهترین حالت دو سال تا بازگشت میزان تولیدات به سطوح پیش از زمان بحران زمان لازم خواهد بود.
موسسه اقتصادی آلمان نیز در گزارشی ناامیدکننده هشدار داده است که بزرگ ترین اقتصاد اروپا بر اثر کرونا امسال ۶.۶ درصد کوچک خواهد شد و بازگشت کارهای اقتصادی به سطح قبل از زمان کرونا تا آخر سال ۲۰۲۲ ممکن نخواهد بود.
متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۱.۷۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۷۳ و کمترین رشد نیز رشد منفی ۱۰.۲ درصدی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بوده است.
منبع:

1399/08/12
19:19:08
5.0 از 5
1289
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش