بانك مركزی:

مشكل تجارت كشور كد رهگیری و نظارت ارزی نیست

مشكل تجارت كشور كد رهگیری و نظارت ارزی نیست به گزارش آنی بازار روابط عمومی بانك مركزی در یكی از صفحه های اجتماعی نوشت: مشكل تجارت كشور كد رهگیری و نظارت ارزی این بانك نیست.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، روابط عمومی بانک مرکزی در صفحه توییتر خود نوشت: «آمار هفت ماهه حکایت از ۲۰ میلیارد دلار واردات گمرکی دارد. چرا فرآیندهای بانک مرکزی مانع آن نشد؟ آیا فکر می نماییم بیشتر می توانست وارد شود؟»
روابط عمومی بانک مرکزی در ادامه می افزاید: «برای اطلاع، ورودی ناشی از صادرات گمرکی ۱۸.۲ میلیارد دلار بوده است؛ یعنی ۹ درصد کمتر. مشکل تجارت کشور کد رهگیری و نظارت ارزی بانک مرکزی نیست.»
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، در هفت ماهه سال جاری سهم صادرات از کل تجارت خارجی ۶۵ میلیون و ۵۷۳ هزار تن به ارزش ۱۸ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار و سهم واردات ۱۹ میلیون و ۳۳۲ هزار تن به ارزش ۲۰ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار بود که از کل واردات کشورمان در این زمان ۱۳.۸ میلیون تن در ارتباط با کالاهای اساسی است.
«مهدی میر اشرفی» رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران عصر سه شنبه در جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار که به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب به صورت فوق العاده برگزار شد، اضافه کرد: تصمیم های خوبی درمورد کالاهای اساسی گرفته شد، بر این اساس، کالاهای اساسی با اعلامیه تعهد ارز سه ماهه بانک مرکزی می توانند بدون کد رهگیری از گمرک ترخیص شوند، البته آنهایی که مشکل اسناد مالکیت ندارند.منبع:

1399/08/16
18:43:29
5.0 از 5
973
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش