رشد اقتصادی انگلیس ركورد زد

رشد اقتصادی انگلیس ركورد زد آنی بازار: رشد فصلی منتهی به ماه سپتامبر انگلیس 15.5 درصد اندازه گیری شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه منتهی به سپتامبر امسال به ۱۵.۵ درصد رسیده است که بهترین رشد فصلی ثبت شده تاریخ معاصر این کشور شمرده می شود. این رشد نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل ۳۵.۳ درصد بیشتر شده است.
رشد اقتصادی در خیلی از بخشهای مهم اقتصادی این کشور هم اکنون در سطح مثبت قرار دارد. این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد ۱۸.۳ درصدی بخش مصارف خانوار قرار گرفته است. در میان سایر بخش ها، رشد بخش رستوارن و هتلداری ۱۷.۲ درصد و رشد بخش سرمایه ثابت ۱۵.۱ درصد اندازه گیری شده است.
طبق پیش بینی موسسه رتبه بندی مودیز، اقتصاد انگلیس امسال ۱۰.۱ درصد کوچک خواهد شد اما سال بعد رشد نسبتا خوبی خواهد داشت و ۷.۱ درصد بزرگ می شود.
قبل از این دیگر موسسه رتبه بندی مطرح یعنی فیچ پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال ۹ درصد کوچک شود.
متوسط رشد اقتصادی انگلیس در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۵۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۱۹۹۹ با دو درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۲۰۰۸ با منفی ۰.۲ درصد بوده است.
قبل از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با اعلان اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی کرده بود رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که در سناریوی بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکنست تا منفی ۱۴ درصد نیز به ثبت برسد.
جاناتان اثو- قائم مقام مرکز آمار انگلیس در همین رابطه اظهار داشت: رکود به وجود آمده توسط ویروس کرونا، ما را گرفتار بدترین شرایط اقتصادی خود کرده است. با این وجود رفته رفته اقتصاد در حال احیا است و کارخانه ها تولیدات خودرا از سر گرفته اند. با این وجود فاصله بسیاری تا بازگشت به شرایط پیش از بحران داریم.
منبع:

1399/08/23
12:48:41
5.0 از 5
1355
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , چك , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش