تجارت ایران و اروپا چقدر است؟

تجارت ایران و اروپا چقدر است؟ آنی بازار: تجارت خارجی كشورمان با اروپا در هفت ماه اول امسال بیش از 15 میلیون و 910 هزار و 816 تن به ارزش هشت میلیارد و 807 میلیون و 879 هزار و 841 دلار بوده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، سید روح الله لطیفی - دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک - در تشریح آخرین وضعیت تجارت کشورمان با اروپا اظهار داشت: طی هفت ماهه اول امسال سطح تجارت خارجی ایران با کشورهای اروپایی به ۱۵ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۸۱۶ تن برابر با هشت میلیارد و ۸۰۷ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۸۴۱ دلار رسیده است.
وی اشاره کرد: حجم صادرات کشورمان به اروپا در این بازه زمانی بیش از پنج میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۹۱ تن بوده است که از حیث ارزش این میزان صادرات کالاهای ایرانی برابر با دو میلیارد و ۶۶ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۳۸ دلار بوده است. ضمن آنکه در بین کشورهای اروپایی اصلی ترین مقاصد صادراتی، کشور ترکیه با یک میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۰۸ دلار و بعد از آن کشورهای روسیه، آلمان و ایتالیا قرار دارند. همین طور پایین ترین میزان صادرات به اسکاتلند با ۱۳ هزار و ۹۵۲ دلار بوده است.
لطیفی اضافه کرد: کشورمان به ۳۷ کشور اروپایی از قبیل اتریش، آلمان، بوسنی و هرزگویین، بلژیک، سوئیس، دانمارک، فرانسه، اسپانیا، انگلستان، ایتالیا، هلند، سوئد، اسلواکی، نروژ و... صادرات داشته است.
سخنگوی گمرک درباب وضعیت واردات کشورمان از اروپا نیز اظهار داشت: کشورمان در این بازه زمانی از ۴۴ کشور اروپایی واردات داشته است که حجم این واردات بیش از ۱۰ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۲۵ تن کالا و برابر با شش میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۰۳ دلار بوده است که بیشترین واردات از ترکیه با دو میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۶۴۰ دلار و بعد از ترکیه از کشورهای آلمان، روسیه و انگلستان بوده است.
وی ادامه داد: کشورمان در مجموع از ۴۴ کشور اروپایی نظیر انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، چک، سوئیس، سوئد، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسپانیا، ایرلند، کرواسی، هلند، پرتقال، لهستان، اوکراین، روسیه و... واردات انجام داده است.
منبع:

1399/08/24
14:08:43
5.0 از 5
1201
تگهای خبر: ارز , ارزش , چك , دلار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش