وزیر اقتصاد:

برنامه ریزی برای افزایش حضور در بازارهای منطقه دستور كار است

برنامه ریزی برای افزایش حضور در بازارهای منطقه دستور كار است وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: برنامه ریزی برای افزایش حضور ایران در بازارهای منطقه ای بعنوان یكی از اصلی ترین گزینه های پیش رو و اهداف اسناد بالادستی در دستور كار كشور قرار دارد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند غروب سه شنبه در اختتامیه همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بندرانزلی اضافه کرد: در این راه همکاری ایران با اتحادیه اوراسیا می تواند گام مهمی در رسیدن به این هدف تلقی شود.
وی گفت: عضویت ایران در منطقه آزاد تجاری اتحادیه اقتصادی اوراسیا باتوجه به اهمیتی که کشورهای عضو اتحادیه در تجارت خارجی کشور ما دارند می تواند گام بلندی برای عملی کردن فرصت های بالقوه برای طرفین باشد.
وی با اعلان اینکه کشورهای مهم آسیایی در منطقه همچون هند در صدر انتظار الحاق به این اتحادیه هستند، اضافه کرد: این اتحادیه در منطقه مهم استو انتظار می رود بعد از اختتام مدت موافقتنامه سه ساله با پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت زمینه عضویت دائمی کشورمان در این اتحادیه فراهم گردد.
وزیر اقتصاد و دارایی افزود: در وضعیت حاضر باتوجه به شیوع ویروس کرونا که بازارهای جهانی را به شدت متاثر کرده است، روند صادرات ایران به اتحادیه اوراسیا طی مدت کوتاه همکاری، عضویت در اتحادیه را می توان بعنوان یکی از مهمترین دستاوردهای تفاهمنامه مشترک ایران در اتحادیه اوراسیا دانست.
وی اشاره کرد: بنظر می رسد استفاده از ظرفیت بازارهای قابل دسترس در این منطقه ضروری و در این شرایط خاص؛ ممکن و مورد تاکید است و نباید از آن غافل شد.
وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: در زمینه زیرساز سازمانی و اقدامات ملی نیز کمرگ کارهای قابل توجه ای داشته همچون تشکیل کارگروه ملی امور گمرکی و برگزاری منظم جلسات آن با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط، پیگیری برای به روز رسانی ارزش گمرکی کالاهای صادراتی، انتشار آمار ماهانه و ارسال آن به دستگاه های ذیربط از کارهای انجام شده دراین زمینه بوده است.
وی اشاره کرد: در بعد اقدامات بین المللی به عبارتی فراملی، گمرک جمهوری اسلامی ایران موفق به تشکیل کارگروه مشترک همکاری گمرکی و تبادل نظر در مورد به روزرسانی ارزش کمرگی اقلام صادراتی ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بود.
وی بیان داشت: پیگیری مذاکره در مورد سند همکاری شناخت متقابل فعالان مجاز اقتصادی AEO، پیگیری و نهایی کردن سند تبادل الکترونیکی اطلاعات، ارسال قوانین و مقررات گمرکی، دستورالعمل ها و حکم های مورد نیاز برای اتحادیه اوراسیا، ارسال راهنمای گام به گام واردات و صادرات و موضوع تعیین مرجع تایید کننده گواهی مبدا قسمتی از این اقدامات است.1399/08/28
20:43:43
5.0 از 5
822
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش