وزیر اقتصاد:

دولت نفعی از توقف كالا در گمرك نمی برد

دولت نفعی از توقف كالا در گمرك نمی برد به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره كرد: دولت نفعی از توقف كالا در گمرك نمی برد، بدین سبب در اظهارنظرها رعایت انصاف را بكنید.


«فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برخی ادعاها نسبت به ترخیص کالا از گمرک، اضافه کرد: چنانچه کالا در گمرک بماند هم وارد کننده و هم دولت متضرر می شوند و در عرضه کالای ضروری با کمبود مواجه می شویم.
وی توضیح داد: برخی به اشتباه کالای موجود در بنادر یا پایانه ها را بعنوان کالای گمرکی تلقی می کنند در صورتیکه کالای گمرکی، کالای است که اظهارنامه گمرکی داشته باشد و پس از اظهار گمرکی در سطح ترخیص طبقه بندی می شود.
دژپسند اظهار داشت: کالاهایی که در بنادر و پایانه ها هستند به دنبال حل مشکل ثبت سفارش هستند.
وزیر اقتصاد تصریح کر: دولت، وزارتخانه های اقتصاد، صنعت و گمرک به دنبال این هستند که در نخستین فرصت و با سرعت بالا کالا از گمرک ترخیص شود.


زمینه های پایداری بازار سرمایه ادامه دارد
وی درباره بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سهام بطور طبیعی، روندی دارد که با نوع تصمیماتی که در شورای بورس اتخاذ شد و یکسری از عوامل محرک، تقاضا را به جریان انداختیم و تقویت کردیم و باید این شرایط تداوم داشته باشد.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: آمادگی داریم در شرایطی که این پایداری ادامه یابد با عرضه اولیه ها ثبات مستمر را ایجاد نماییم.
وی اضافه کرد: از جانب دولت تمام زمینه های پایداری روند بازار سهام ادامه دارد.
دژپسند اظهار داشت: امیدوارم افرادی که راجع به بازار سرمایه اظهارنظر می کنند با دقت بیشتر و رعایت جوانب این کار را انجام دهند و سهامداران دقت کنند که مباحث را تحلیل کنند و معاملات را باتوجه به این مسائل انجام دهند.
وزیر اقتصاد درباره لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: در تدوین لایحه بودجه کوشیدیم وابستگی بودجه به نفت کمتر باشد و امیدواریم سال آینده نیز همچون امسال این روند، تداوم یابد.
وی اضافه کرد: مالیات نقش محوری در بودجه خواهد داشت و تلاش می نماییم درآمد مالیاتی در بودجه سهم بیشتری داشته باشد اما باید شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم.منبع:

1399/09/01
12:13:59
5.0 از 5
1372
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , ثبات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش